Все про цеглу, керамоблок

Звичайний будівельний цегла займає основну частку продукції, що випускається.

Уже багато десятиліть найбільш популярним будівельним матеріалом для зведення будівель різного призначення, в тому числі і житлових, традиційно вважається цегла . Це пояснюється доступністю матеріалу, універсальністю, практичністю і довговічністю. Різні методи кладки цегли надають дизайнерам і архітекторам просто безмежні можливості для втілення найсміливіших і оригінальних задумів.

Технологія виготовлення цегли:

Для виготовлення цегли застосовується технологія екструзії формування або ж більш простий спосіб – напівсухого пресування з наступною термообробкою (силікат). В якості сировини застосовуються певні сорти глини або ж максимально збалансовані суміші, в складі яких присутні пісок, вапно, вода.
У порівнянні з традиційною керамікою силікатна цегла привабливіший для будівництва за рахунок своєї дешевизни, а також таких технічних параметрів, як підвищені показники щільності, більш висока теплопровідність. Незважаючи на це він має обмежену сферу застосування – виключно стінові конструкції (не використовується для зведення фундаментів, цокольних поверхів, печей і димоходів).

А також на вітчизняному будівельному ринку присутні і інші види цегли, що випускаються в значно менших обсягах – вогнетривкий і кислототривкий. Дані види прийнято вважати спеціалізованими, так як їх основним призначенням є формування спеціальних конструкцій (каміни, печі, труби і т. П.).

І також до групи будматеріалів особливого призначення, можна віднести і клінкер ( клінкерну цеглу ). Даний матеріал характеризується надзвичайно низьким водопоглинанням, завдяки чому використовується для зовнішніх оздоблювальних робіт, оформлення проектів ландшафтного дизайну (доріжки, тротуари, майданчики).
Основні види матеріалу, що слід враховувати при виборі

Звичайний будівельну цеглу займає основну частку продукції, що випускається. Це пояснюється тим, що даний матеріал повсюдно використовується для зведення несучих стінових конструкцій, фундаментних підстав, склепінь і опорних колон. Крім цього, даний вид цегли може використовуватися для зведення димарів, але за умови, що температурні показники газів, що відходять будуть нижче, ніж температура, при якій проводився випал цегли. Колір такого цегли може варіюватися від насиченого коричневого до світло-жовтого.
Поряд зі звичайним цеглою, затребуваністю у забудовників користується і такий вид будматеріалу, як пустотіла. Від традиційного він відрізняється наявністю отворів різної форми (коло, прямокутник). Це значно знижує вагу будматеріалу і його теплопровідність. Часто саме така цегла застосовується для зведення будівель, що характеризуються високим рівнем теплоізолювальної здатності. Фахівці не рекомендують застосування будівельного матеріалу даного виду для будівництва фундаменту і цоколя.
Хотілося б нагадати, що перед придбанням необхідної кількості цегли необхідно обов’язково вимагати сертифікат на продукцію. В даному документі вказуються всі технічні характеристики будівельної продукції.

Лицьова цегла:

Матеріал застосовується виключно для облицювальних або оздоблювальних робіт (внутрішні, зовнішні). Технологія виготовлення даного матеріалу практично не відрізняється від процесу виробництва керамічного аналога з тією лише різницею, що поверхню виробу більш гладка або ж текстурированная. І також особливість даного матеріалу в тому, що сучасні технології дозволяють виготовляти таку продукцію в різних колірних рішеннях (зовнішнє покриття), що значним чином розширює можливості дизайнерів інтер’єрів. До категорії облицювального також відноситься і фасонний цегла (фігурна продукція). Даний матеріал застосовується для оформлення різних прорізів, підвіконь. Використання даного виду цегляної продукції дозволяє уникнути досить трудомістких операцій, що мають на увазі його різання для обробки поверхонь зі складною геометрією.