Все про цеглу, керамоблок

Зведення каміна з вогнетривкої цегли

Кирпич огнеупорный купить в Киеве

Для зведення каміна або печі потрібно жароміцний матеріал, що витримує в топці 900 градусів за Цельсієм. Звичайні будматеріали не підійдуть, тому необхідно підібрати цегла з тугоплавкої глини. Вогнетривка цегла (шамотна, пічної) проводиться з щільної глини. Саме такий матеріал підходить для будівництва каміна або печі.

Цегла для зведення каміна

Шамотна цегла – ідеальний варіант для будівництва печі або каміна. Даний матеріал має високу морозостійкість. Більш того, він може використовуватися в агресивних середовищах. Температура, яку витримує цегла з шамотної глини , може бути вище 1500 градусів за Цельсієм. Цей матеріал відмінно переносить циклічні охолодження і нагріви, не руйнуючись і не порушуючи цілісності каміна або печі.

Існують різні марки. До найбільш розповсюджених відносяться:

1. ША-5.
2. ША-8.

Також популярний цегла ШБ-5 і ШБ-8. За зовнішнім виглядом він не відрізняється від марки ША, однак за змістом має ряд істотних відмінностей. Основна різниця полягає в утриманні оксиду алюмінію. Цегла марки ШБ має меншу жароміцних, ніж матеріал марки ША. Різниця складає близько 50 градусів за Цельсієм.

Інші характеристики вогнетривкої цегли

Цегла для будівництва печі має правильну форму. Це допомагає досягти необхідної естетики в архітектурі. Колір вогнетривкої цегли світло-солом’яний, що також дає свої переваги при зведенні печі. Розмір ША-5 і ША-8 перевищує розміри звичайного червоної цегли. В результаті цього витрата матеріалу скорочується.

Незважаючи на високу вартість цегли, витрати на будівництво знижуються за рахунок використання матеріалу в меншому обсязі. Тому вас не повинна лякати більш висока вартість матеріалу. Розраховуйте загальні витрати, щоб оцінити рентабельність будівництва.

Вибір суміші кладки

Крім марки вогнетривкої цегли необхідно правильно підібрати кладочную суміш для будівництва каміна або печі. Від цього буде залежати і термін експлуатації, і якість конструкції. Якщо використовувати неправильну суміш для кладки цегли, конструкція скоро почне тріскатися і кришитися. Щоб цього не сталося, купуйте спеціальні розчини, які підходять для будівництва з застосуванням жароміцних матеріалів.

Кладка виробляється з товщиною шва не більше 5 міліметрів. У глиняний розчин додають заповнювач (пісок). Важливою складовою є цемент. Причому до його вибору треба підходити особливо уважно. Для кладки каміна або печі краще купувати ГЦ-40 (50).

Для будівництва печі (каміна) можна купити готову суміш. Обов’язково перевірте, щоб вона була вогнетривка. Також для роботи підійдуть високотемпературні мастики. При виборі розчину не забувайте, що від його якості буде залежати якість кладки печі. Використовуйте тільки надійні матеріали.

Вогнетривка цегла піддається обробці електроінструментом. Для додання каміну незвичайної форми можна використовувати циркулярну пилку. Вибір якісних матеріалів – запорука вигідного і успішного будівництва, а також довгого терміну служби каміна або печі. Вибирайте шамотна цегла і вогнетривкі кладочні суміші, щоб добитися хорошого результату у нас на сайті Okvalent.com.ua Доставка по всій Україні.