Все про цеглу, керамоблок

Який інструмент для цегляної кладки? Як ним користуватися?

Какой нужен инструмент для кирпичной кладки?

Ще з античних часів існує професія муляра. Справжні майстри знають як обробляти як натуральний, так і штучний камінь, керамічний блок і цегла.

Є дві цілі обробки цегли:

 1. Для прокладання ліній комунікації та електропроводки створюють отвори. А ще майстер може цеглу розпиляти на додаткові елементи.
 2. Оздоблення декоративне – створюють малюнки, рельєфні поверхні.

Для звичайної кладки каменю застосовують різні інструменти – шпатель, терка, розшивка та інші.

Хочемо в цій статті розповісти, який буває інструмент для кладки, як працювати з ним.

Класифікація інструменту для укладання:

На два класи діляться інструменти:

1) Робітники, які використовують для будівництва стін із цегли:

 • Кірка – молот муляра.
 • Розшивка.
 • Штрабування
 • Кельма або кельма для кам’яних стін.

2) Вимірювальні прилади:

 • Рівень будівельний.
 • Виска.
 • Кутник муляра.
 • Метр (розкладний).
 • Вимірювальна рулетка.
 • Правило.
 • Маятник проміжний
 • Порядівка.

Також ще виділяють групу допоміжних інструментів, завдяки яким забезпечується безпека та зручна робота людини.

Какой нужен инструмент для кирпичной кладки?Інструменти робочі для кладки цегли:

У цю категорію ставитися те, за допомогою чого можна спорудити стіни або фасади облицювання. Одним із популярних інструментів виділяють кельму (мастерок). А для укладання розчину з цементу беруть шпатель формою трикутника і вигнута ручка (в середньому довжина ручки 18-19 см.) Шпатель або кельму використовують для викладання на цегляний ряд розчину і розподілу по кладці. Поки розчин не застиг дуже важливо видалити патьоки, а для видалення можна скористатися або шпателем, або теркою.

У кельми ручка або пластикова або дерев’яна. При виборі інструменту потрібно звернути свою увагу, щоб ручка не вислизала, а рука повністю її охоплювала.

Для того щоб викласти піч, майстри використовують такі інструменти:

 • Кірка-молоток – молоток комбінований, довжина найчастіше 30 см. Функцій такого молотка досить багато. Один бік для розколювання, а другий для ударів. За допомогою такого інструменту можна простукати цегла укладена і цим же інструментом цегла рядова (будівельна) колоти. Ще кирка допомагає при укладанні матеріалів у важкодоступному місці.
 • Лопата для розчину – цей інструмент допомагає подавати та розподіляти свіжий розчин на велику оброблювану площу. Можна використовувати для змішування інгредієнтів.
 • Розшивка для увігнутих та опуклих швів – завдяки такому інструменту виконують оформлення швів. У неї є напівовальний та трикутний переріз, завдяки цьому формують опуклі та увігнуті шви.

Какой нужен инструмент для кирпичной кладки?Контрольні пристосування та шнури причальні

Неможливо переоцінити роль вимірювально-контрольного інструменту. Стіна будівлі може просто завалитися, якщо неправильно вимірювати розташування цегли. Для фахівців як будівельні, і вимірювальні роботи дуже важливі.

 • Кути кладки, стіни, отвори вікон та дверей, стовпи – як дізнатися, наскільки правильно і точно змонтовані дані елементи. Щоб це правильно вимірювати використовують конусоподібний металевий корпус. Підвішують його на кручений шнур через алюмінієву планку.
 • Виска – інструмент який відіграє важливу роль у вимірі положення в кладці цегли. Буває обтяженим та легким. Який використовувати залежить від висоти будови. Чим більше за висотою будівля, тим важчий вивіс потрібно буде. Якщо ви вирішите легкий схил прикріпити на довгому шнурі, а потім його присунути до стіни, то буде спотворення вертикальності.

Висном 200-400 грам визначають стіни висотою в межах одного поверху, а для будівель з великою кількістю поверхів 500-100 грам.

Порядковий визначають горизонтальність і вертикальність кладки. Цей маяк комплексний і його виготовляють із різних елементів: труба, рейка, куточок.

Швидко позначити рівність шва допомагає порядовка. Зазвичай по всій висоті порядівки наноситься спеціальна шкала. Поділ дорівнює товщині цегляного ряду – 77мм одинарна цегла, 100 мм потовщена. Порядівки можна вставити за допомогою схилу перед тим, як почати зводити стіни. Розміщують їх біля основи кутів, де один до одного примикають стіни. Для кращої точності радимо встановлювати інструмент через 10-12 метрів. Причальний шнур кріплять між відмітками ряду цегли, нанесеного на порядовку.

Положення цегли по вертикалі та горизонталі визначають рівнем будівельним.

Завдяки орієнтуванню повітря в запаяний ампулах визначають положення перегородок по вертикалі та горизонталі. В ампулах знаходиться рідина незамерзаюча. Якщо точно по середині ампули розташований пляшечку, то розташування конструкції строго вертикально або горизонтально. Про нерівності говорять будь-які відхилення бульбашки.

Правило – рівна велика рейка з алюмінієвого профілю або деревини. Використовують її, коли потрібно використовувати нерівності на лицьовій стороні. Для виявлення шлюбу в роботі можна провести їм по стіні, яку щойно звели. Стандартна довжина – 1-3м.

Какой нужен инструмент для кирпичной кладки?Для захисту простору в цеглині від розчину використовують сітки для кладки, а їх кріплять по верху цегляного ряду.

Схожі повідомлення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *