Все про цеглу, керамоблок

Яка товщина цегли має бути при будівництві будинку?

Кирпичная стена с какой толщиной строить кирпичный дом

Коли ви плануєте вибрати цеглу для побудови свого будинку, обов’язково потрібно буде визначити товщину стін. Цей показник впливає на енергоефективність та довговічність будови. У цій статті ми хочемо розповісти яка товщина стін повинна бути, щоб споруда була міцною і з комфортним температурним режимом, але й витрати були мінімальні.

На що впливає товщина цегляної кладки.

 1. Термін експлуатації – довговічність будівлі безпосередньо залежить від міцності будови, а на міцність впливає товщина стін. А за великої товщини стін термін служби будинку триває на багато років.
 2. Міцність – як буде покладений камінь, від цього і залежатиме чи зможе витримати стіни вага всього будинку. Крім того, будова повинна витримувати впливу навколишнього середовища.
 3. Ізоляція звуку та теплота будівлі – чим товщі стіни, тим тепліше вдома. Але враховуйте те, що і ціна такого будинку буде набагато більшою.

Норми для прокладання цегляних стінок.

Для найефективнішої експлуатації будинку потрібно обов’язково враховувати технологію укладання та особливості такого матеріалу.

Кирпичная стена с какой толщиной строить кирпичный домКерамічну цеглу виділяють за двома типами:

 • Повнотіла – чудова міцність і хороша ціна цегли.
 • Пустотіла – вартість більша, але збереження тепла набагато краще. На жаль, і є недолік – матеріал тендітний.

Види цегли за розмірами:

 • Подвійна. Розмір – 250х120х138мм
 • Півторна. Розмір – 250х120х88мм
 • Одинарна. Розмір – 250х120х65мм (Стандартна)

Де клімат, помірний для стіни, буде достатньо – 38 см, а от якщо регіон більш північний, то -64 см оптимальне значення.

Для створення міжкімнатної перегородки можна робити стіну в півцегли, а ось для зовнішніх – не менше 25 см. Але обов’язкові умови потрібно зробити армування звичайним дротом.

Переваги та недоліки будинку з цегли.

Як позитивні відмінності виділяють такі:

 • Багатофункціональний. Практично будь-яке архітектурне рішення можна реалізувати.
 • Довголіття. На основі обраного матеріалу (керамічний або силікатний) будова прослужить досить довго, у деяких випадках і понад сто років.
 • Міцність. Від М100 – М200 використовують марку цегли при створенні будинку. На міцність конструкції впливає марка цегли, що вище марка – то більше навантаження витримає будинок.
 • Безпека. Цегла будівельна рядова екологічно чиста і в будинках побудованих з такого матеріалу більш ніж безпечно проживати, так і пожежобезпечна – оскільки при її виробництві відбувається загартування вогнем, то камінь витримує до 1000 градусів нагрівання.
 • Стійкість до вологи. Вбирання вологи дуже мінімальне.

А ось недоліками роблять те, що не важливо яка товщина стіни буде, потрібні додаткові матеріали (утеплення та/або облицювання). А використовуючи такі матеріали це може додати товщині до стін у середньому 10 см. від шару утеплювача і від облицювання.

Після ухвалення рішення збудувати будинок з цегли потрібно взяти до уваги те, що стіни в 1,5 цегли вимагатиму утеплення та облицювання, а ось стіна в 2 або 3 цегли – не дешева кладка.

 • Телефонуйте нам і оформлюйте замовлення
 • Телефон: (067) 658-55-00

Схожі повідомлення