Все про тротуарну плитку / бруківки

Як швидко і правильно укласти бруківку?

Садові доріжки є постійним елементом архітектури навколо будинку і в саду. Блоки бруківки замінили більш ранні матеріали, такі як польовий камінь. Ми порадимо Вам, як швидко і правильно укласти бруківку.

При укладанні тротуарної плитки важливо правильно підібрати товщину укладеного матеріалу. Його вибір залежить від умов використання, включених в проект. Чим менше навантаження, тим легше і тонше може бути конструкція. Інше питання полягає у виборі форми і кольору куба. Тут, однак, все знаходиться в руках наших особистих переваг і фантазій, бо дуже широке ринкове пропозицію робить єдине обмеження – багатство гаманця.

У залежності від призначення бруківка виготовляється з бруківки різної товщини:
– 4 см – для виготовлення розвантажених тротуарів або декоративних стрічок навколо будівлі,
– 6 см – для легких поверхонь (пішохідний рух і легкові транспортні засоби масою до 3,5 тонн),
– 8 см – на поверхні вулиць і парковок,
– 10 см – для проїжджої частини вантажівок, автобусів та іншої важкої техніки.

Укладання дорожнього покриття – з самого початку земляні роботи

Як тільки у нас буде кам’яна плита, ми зможемо почати земляні роботи. Їх глибина залежить від передбачуваної транспортного навантаження. Для тротуарів поглиблення становитиме від 15 до 20 см, а для сильно завантажених маршрутів руху – не менше 50 см. При роботі на невеликих ділянках навколо будинку, таких як тротуар або площа, робота виконується вручну. Якщо поставити куб на велику поверхню, то найчастіше використовується професійне обладнання.

Дно котловану повинна бути сформована і ущільнено таким чином, щоб воно відповідало поверхні зі схилами, необхідними для дренажного процесу. На великих площах, де важко правильно профілювати схили, використовуються лінійні водовідливні елементи у вигляді бетонних каналів, які встановлюються на поверхню.

Установка бордюрних плит

Починаючи з укладання бордюрних плит, нам необхідно знати, для чого буде використовуватися асфальтобетонна поверхню. Якщо ви прокладаєте доріжку, досить флагштоків або живопліт, але якщо це дорога, призначена для автомобілів, ви повинні вибрати дорожні бордюри. В цьому випадку слід пам’ятати, що вони будуть визначати площину поверхні, тому вони повинні бути зроблені з великою обережністю, а рівень поверхні повинен бути піднятий над навколишнім грунтом. Це гарантує, що під час роботи ми уникнемо забруднення грунту, яке може бути нанесено разом з проточною водою.

Масивна і міцна основа необхідна для того, щоб на дорожнє покриття впливали великі навантаження. Для зміцнення грунту спочатку видаліть гумус. Потім подрібніть грунт культиватором або грунтообробних знаряддям. Змочіть подрібнену грунт водою і змішайте з цементом. Перед регулюванням поверхню ущільнюється ущільнювачем. При зміцненні грунту ми використовуємо близько одного мішка цементу, площа поверхні якого становить 5 квадратних метрів.

Базовий шар для бруківки

З чого складається базовий шар? Складається з вологого піску і цементу (один мішок на 3 квадратних метра). Змішайте компоненти на глибині близько 15 см, вирівняйте і згустилися поверхню. Під час цих робіт необхідно враховувати зміни в рівнях, які будуть відбуватися після ущільнення основи підлоги. Тому слід пам’ятати, що рівень грунтового шару повинен бути вище на 1-2 см.
Увага: Якщо ви вирішили використовувати лінійне зневоднення, встановіть бетонні лотки на нижній шар основи.

Укладання бруківки

На підготовленій поверхні можна починати укладання бруківки. Його наступні елементи після укладання повинні бути щільно прилеглими один до одного. При укладанні слід використовувати одночасно 3 палети. Це дозволить нам уникнути колірних варіацій на великих поверхнях.

Не забувайте ходити тільки по вже укладеній поверхні щиколотки. Завдяки цьому ми не будемо заважати основного шару. Для різання кромок найкраще використовувати алмазний шліфувальний верстат з алмазним кругом для бетону або спеціальну гільйотину.

Після того, як укладання буде завершена, повністю притисніть її до землі. Ми можемо використовувати поверхневий вібратор, оснащений спеціальною гумовою накладкою. Таким чином, ми усунемо нерівності і не пошкодимо поверхню бруківки. Нарешті, всю поверхню покривають тонким шаром піску, який проникає між щілинами і додатково приклеює бруківку. Зітріть залишок піску. Крім того, поверхня може бути захищена спеціальним просоченням, яка знизить її поглинання, обмежить доступ пилу і поліпшить колір бруківки.