Все про цеглу, керамоблок

Як правильно виконати цегляну кладку?

Як правильно виконати цегляну кладку?

Не дивлячись на те, скільки людей б вам не радили, як правильно виконати цегляну кладку, найперший раз виконати цю роботу досить важко. Щоб добитися хорошого результату, досить накопичити побільше досвіду в цій сфері. Каменярі зазвичай за свого часу роботи викладають понад 300 цегли кожен робочий день. Швидкість кладки буде залежати вже від людини, яка цим займається, чим більше часу людина в цій сфері, тим швидше відбувається виконання роботи. У цегляній кладці присутні різні розчини. В один з найпопулярніших входять такі компоненти як пісок, цемент, вода, і різні пластифікатори. Пісок буває різний, але не кожен підійде для розчину. Наприклад, для звичайного розчину використовують річковий пісок, або кар’єрний. Річковий пісок сам по собі великий і без все різних домішок, а ось кар’єрний набагато менше, і в ньому міститься глина. Неправильний зроблений розчин може призвести до поганих наслідків, цегла дуже добре вбирає вологу. Треба дотримуватися всі пропорції щоб будова вийшло надійним і стійким.

Використання цегли

В наш час, люди часто намагаються застосовувати не тільки звичні всім види будівельних матеріалів, але і всілякі нові технології. Цегла або дерево з давніх пір застосовують в будівництві і в створенні різних простих споруд. Цегла – це унікальний будівельний матеріал. У цегли є безліч видів і кожен вид використовується в різних спорудах. Наприклад: повнотіла цегла застосовують для укладання фундаменту або будівництва сходових майданчиків, також для внутрішніх перегородок. Ще є така цегла як звичайний червона цегла він же рядовий. Така цегла застосовують найчастіше для будівництва різних котеджних будинках. Цегла червоний виготовляється за технологією випалу, що надає цеглі його вогнетривкі властивості і міцність. Цеглини, які використовують в будівництві мають свою популярність завдяки тому, що до складу входять тільки екологічно чисті добавки. Цегла з міткою понад 150 застосовують найчастіше для будівництва камінів або печей. Якщо в каміні або в печі буде використовуватися в якості підтримки температури вугілля, то потрібно використовувати вогнетривку цеглу. Така цегла на заводі виробника піддається різним перевіркам, і завдяки цьому цей цегла може витримувати всі різні високі температури. У будівництві так само, як і червона цегла використовують білий. У білої цегли є ряд своїх переваг. Наприклад, у білої цегли є хороша теплопровідність, низька водостійкість, і хороша ціна. Іноді в процесі виготовлення цегли виходить шлюб. Це можна помітити якщо подивитися на структуру цегли, якщо уважно придивитися, то у неправильно виготовленого цегли з’являються білі плями вапна.

Стандарти цегляної кладки

У цегляній кладці, як і у інших будівельних роботах, присутні стандартні правила, які потрібно виконувати у міру виконання роботи. Перш ніж братися за роботу потрібно якомога більше дізнатися, як виконувати ту чи іншу роботу.

Базові відомості

Є такий стандарт цегли як одинарний, розмір його становить 25-12-6.5 сантиметрів. Так само є такий формат як потовщений, його розміри становлять 25-12-8.8 см.

Терміни


 • З’єднання горизонтальних рядів у горизонтальних швів.

 • Бічний торець, що з’єднує вертикальні шви.

 • ложкових ряд
 • Тичковий ряд
 • Верста
 • Забутка

Інструменти, які вам знадобиться для повноцінного виконання робіт и.

 • Кірка
 • Лопата
 • Схил
 • Куточок муляра
 • Рівень
 • Рейка
 • Шаблон для кладки
 • Розшивки

Вам знадобиться матеріал, який підійде для укладання, до нього підбираємо розчин, можна брати з піску або з цементу.

Етапи виконання роботи

Етап 1

1 . Спершу потрібно підготувати поверхню фундаменту . Перевіряємо поверхню рівнем і дивимося рівна поверхня, починати перевірку потрібно з кутів.
Якщо поверхня істотно не рівна, то варто спершу вирівняти поверхню розчином.
2. Якщо у фундаменту збігаються діагоналі, це дасть вам звести рівні стіни. Але не завжди все виходить гладко як хочеться, іноді безліч факторів діагоналі не збігаються. Не поспішайте засмучуватися це можна виправити, для цього потрібно вкоротити довгу сторону, і продовжити коротку.

Етап 2

Потрібно ретельно очистити робоче місце, укласти двома шарами руберойду. Такий етап називається гідроізоляція

Етап 3

Розмітка фундаменту, даний етап не завжди виконується під час будівельних робіт.
Завдяки розмітки зробити лицьову кладку стає дуже просто.

Етап 4

Підготовка будівельного матеріалу і місця, де будуть відбуватися роботи. Завдяки цьому ви зможете по максимуму використовувати розчин, який прийде в непридатність за 1-2 години. Щоб прискорити процес будівництва потрібно: 1 по всій довжині робочого простору організувати стопки з цегли. 2 Викласти поруч всі робочі інструменти. Якщо до складу будівництва ви будите використовувати червона цегла, то потрібно заздалегідь його підготувати. Замочіть його приблизно за 20 хвилин перед тим, як почнете укладання. Змочувати цегла потрібно щоб він легко переміщався по розчину.

Етап 5

Підготовка суміші для цегли. Використовується суміш, в яку входить пісок і цемент. Для приготування розчину вам знадобиться бетономішалка, пісок, цемент, вода. Щоб розчин вийшов таким яким потрібно, потрібно ретельно його перемішати, розчин повинен бути густий.

Етап 6

І так перейдемо в заключний етап нашого будівельного процесу. Зведення стін потрібно починати з кутів. Це допоможе вам укладати шви з шнура причалки. Спершу потрібно нанести розчин на цеглу, який ви укладаєте. Товщина розчину повинна бути 2.5 мм. Наносити розчин потрібно не до країв кельмою. Якщо шви у вас виходять різні, то це потрібно виправити. Для цього вам знадобиться кирка, за допомогою кирки потрібно злегка підбити цегла. Під час укладання завжди перевіряйте вертикальність. Після того як ви викладете перший ряд, виробляємо кладку всіх наступних рядів за таким же принципом. Ще, намагайтеся не бруднити лицьову частину цегли.

Методи укладання цегли

Якщо під час побудови заміського будинку ви будите використовувати цеглу, то потрібно знати які ж способи укладання цегли бувають. Укладання будівельної цегли буває декількома способами.


 • Метод В притиск
  Для виконання такого методу укладання потрібно розстелити розчин з певним проміжком від стіни на 10-15мм. Після суміш вирівнюють, і кладуть перший шар цегли. Що випливає розчин прибирають кельмою, і продовжують кладку, використовуючи ту ж технологію. В кінці укладання виходить рівною.

 • Метод халепу
  Щоб зробити кладку в халепу, вам знадобиться пластичний розчин. Розчин розстеляють грядкою відступами 20-30 мм не повністю заповнюючи шов. Укладають першу цеглину, другий цегла встановлюють під нахилом на відстані 10 см. Розчин, який знімають з підстави заповнюють шов між цеглою.


Метод підрізуванням розчину

Даний метод майже не відрізняється від звичайної укладання цегли в халепу. Різниця тільки в тому, що розчин розстеляють як в кладці в притиск. Проміжок між цеглинами 10-15мм. На завершення цього етапу виробляють підрізування швів.

Схожі повідомлення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.