Все про цеглу, керамоблок

Як побудувати цегельний довговічний паркан своїми руками?

Як побудувати цегляний паркан?


Добре побудований паркан здатний прослужити не одне десятиліття, він виконує не тільки захисні функції, але і є невід’ємним елементом декору вашого будинку. У цій статті ми розповімо вам як самостійно побудувати цегляний паркан.

Переваги паркану з цегли


 • Хороший зовнішній вигляд, цегляний паркан тільки своїм виглядом показує надійність і практичність. Це солідний елемент в дизайні вашої оселі, він буде поєднуватися з будь-яким ландшафтним дизайном і з будь-якої проектуванням будинку або іншого об’єкта.

 • Цегляний паркан дуже міцний, паркани з інших матеріалів істотно поступаються йому в міцності. Його єдиний суперник по міцності – це паркан, зведений з натурального каменю. Однак натуральний камінь набагато дорожче цегли і складніше в зведенні. Цегляний паркан з легкістю витримує будь-яку погоду і різні механічні дії.

 • Цегляний паркан дуже довговічний, завдяки його міцності і при правильній кладки і експлуатації, здатний прослужити вам більше ста років.

 • Легкість у догляді. В основному цегляний паркан не вимагає спеціального догляду за собою, але іноді паркан можуть обробляти спеціальними хімічними речовинами, для того щоб на ньому не утворювався грибок або цвіль. Однак це лише рекомендація, не обов’язково обробляти цегла, так як він сам по собі має гарні властивості проти шкідливого впливу флори.

 • Багата палітра кольорів, форм і розмірів. На ринку існує велике безліч різного цегли, все що вас обмежує при зведенні цегляної огорожі – це ваша фантазія.


Технологія будівництва паркану з цегли

У технологію будівництва паркану з цегли входять наступні етапи. Вибір матеріалу і їх підготовка, розрахунки за кількістю матеріалу і його закупівля, підготовка майданчика і зведення фундаменту і нарешті сама кладка паркану. Перед початком будівельних робіт, слід подбати про наявність всіх необхідних інструментів, якщо їх не буде, то роботу починати не вийде.


 • Перше що вам знадобиться це розчин цементу, для нього необхідна або бетономішалка, яка значно прискорить процес змішування розчину, або ємність для змішування вручну, наприклад стара ванна або корито.

 • Лісочка шнур або нитка, для зведення рівної кладки за рівнем, якщо знехтувати рівнем, паркан може покоситися або зовсім зруйнуватися.

 • Кельма, для рівномірного розподілу розчину по кожному шару кладки.

 • Квадратний прут
 • Молоток або киянка
 • Відра для переміщення розчину до паркану і простоти кладки.

 • Будівельний рівень, гідроуровень, рулетка.

 • Болгарка з насадкою для бетону для рівномірної нарізки цегли.


Вибір і підготовка матеріалів

Для початку вам знадобиться пісок, цемент і вода для створення розчину для майбутньої кладки забору. При виборі цегли варто звернути увагу на його якість, для початку вивчіть виробників і виберете потрібний для вас цегла. Зазвичай використовують червоний рядову цеглу, але така цегла потребує додаткової облицювання, так як з часом на червоному цеглі з’являються білі розводи. Ще варіантом для кладки парканів може послужити облицювальну цеглу. У нашому магазині представлений великий асортимент облицювальної цегли, за низькими цінами. Так само нерідкі випадки використання вогнетривкої або клінкерної цегли, така цегла вважається найміцнішим і не схильний до до високих температур.

Розрахуємо кількість цегли

Коли матеріал обраний, слід приступати до вимірів. Визначте ширину вашого забору, в залежності від ролі, яку він буде грати. Якщо паркан планується як декоративний елемент або огорожа, то допустима ширина складає половину цегли, в іншому випадку слід робити ширину в півтора або навіть два цегли для більшої надійності і стійкості вашого паркану. Стандартна висота забору зазвичай варіюється від півметра до трьох з половиною метрів, на ваш розсуд. Опорні точки для забору розташовуються по периметру ділянки ще до початку всього будівництва. А відстань між стовпами повинна бути не менше 2,5 метрів і не більше 4,5 метрів. При розрахунку кількості цегли існує певний стандарт: для кладки в ширину одного цегли йде 100 шт. цегли на квадратний метр, а на ширину в дві цеглини в 2 рази більше відповідно.
Важно: перед началом расчетов кирпича необходимо учесть все неровности и измерить весь периметр, так же необходимо учесть все особенности грунта. Лучше всего спроектировать чертеж, основываясь на который будет проще рассчитать нужное вам количество строительных материалов.

Готовим фундамент

Если вы возводите ваш забор уже после того, как дом стоит на участке, то вы сможете возвести фундамент для забора, опираясь на технологию фундамента для вашего дома. Если у вас ровная территория, то вам следует использовать ленточный фундамент с глубиной траншеи не менее 45 – 50 см, в зависимости от высоты забора траншея увеличивается. В противном случае, когда местность неровная, лучше всего подойдет столбчатый фундамент. Ширина фундамента зависит от вида кирпича, от способа облицовки или кладки, от высоты самого забора, еще следует помнить об опорных столбах в месте их размещения, траншею необходимо делать шире, чем у самого забора.

Важливо: необхідно закупити відразу весь матеріал, щоб будівництво не припинялося, якщо призупинити будівництво, то шари розчину були цілісними.

Після того як грунт під майбутній фундамент підготовлена, і є всі необхідні будівельні матеріали, викопується траншея, можна використовувати техніку, а можна і вручну. Потім слід подбати про водовідведення, укладіть дренажний шар з піску і дрібнофракційних щебеню, далі шар заливається водою і як слід утрамбовується, після чого можна заливати шар бетону.

Важливо: Не забудьте про гідроізоляцію. Перед зведенням паркану укладіть листи руберойду, це необхідно для того, щоб вода не стикалася з цеглою.

Кладка паркану з цегли

Тепер приступаємо до зведення самого паркану і здійсненню кладки цегли. Існують різні види цегляної кладки, найчастіше використовують кладку з різних кольорів цегли, такий вид називають ажурні.

Для початку цегли укладають рядами в кілька штук, попередньо змочивши цеглу водою. для кращого зчеплення з розчином. Далі укладайте цегла рядами використовуючи шнур в якості рівня. Кількість розчину, що використовується при кладці забору, необхідно бути завжди однаковим між усіма рядами.

Яка цегляна кладка краще?


Не існує якоїсь універсальної кладки цегли, тип цегляної кладки необхідно вибрати виходячи з ваших потреб. Давайте розглянемо види цегляної кладки для парканів:

 • Хмарно кладка. Це монолітна конструкція ширина такої кладки повинна бути в половину цегли.


 цегляну огорожу

 • Полегшена кладка, напевно, найпоширеніша кладка при зведенні парканів. Такий вид кладки підходить для невисоких будівель всередині ділянки. У такій кладці дві стіни зводяться паралельно один одному а між ними залишається порожнеча, в половину цегли, яка може бути залита бетоном для більшої міцності.

 • Армована кладка, це вид кладки з використанням арматури для додання конструкції більшої стійкості.


цегляну огорожу

Міцність цегельної кладки

Варто звернути увагу, що ліміт міцності цегляної кладки на розчині з цементу має 50% міцності від цегли. Таким чином розчин знижує міцність кладки через те, що цегла має нерівну поверхню.

Інші ключові характеристики цегляної кладки

Цегла володіє найбільшою міцністю серед інших будівельних матеріалів використовуваних для зведення парканів. Слід зазначити, що ширина швів у кладки не повинна перевищувати дванадцяти міліметрів. Шви можуть бути двох видів форм, увігнута або опукла в залежності від технології кладки.

Які існують схеми цегляної кладки

Існує три види схем цегляної кладки:


 • ложковом. Кладка, яка закриває все нижні шви, при цьому цеглини викладаються в шаховому порядку і перекриваються зверху на половину цегли.


 цегляну огорожу

 • Ланцюгова вона ж дворядна, в цій схемі кладки чергуються ложкові і точкових ряди з перекриттям всіх вертикальних швів.


 цегляну огорожу

 • Хрестова кладка – це кладка, при якій чергуються точкових ряди з ложковимі, ​​при цьому вертикальні шви в ложкових рядах повністю збігаються через кожні 3 ряди.


 цегляну огорожу

Найголовніше правило при кладці цегли, перший ряд кладки повинен лежати паралельно землі, в цьому вам зможе допомогти все той же натягнутий шнур.

Тепер ви знаєте багато про цегляній кладці парканів, і готові самостійно приступити до цієї справи. А в нашому магазині ви зможете отримати детальну консультацію по всім необхідним для вас матеріалами, і придбати все необхідне за низькою ціною.

Схожі повідомлення