Все про цеглу, керамоблок

Вогнетривку цеглу і його унікальність, характеристика.

огнеупорный кирпич

Червона цегла здавна є основним матеріалом для будівництва будинків. Завдяки забарвленню будинки з червоної цегли виглядають вишукано і красиво. З нього здавна будували храми і палаци, які зберегли свою пишність до теперішнього часу.

Керамічний або силікатна цегла стали основним матеріалом в будівництві будинків. Розвиток промисловості зажадало нових технологій. Доменні печі в металургійній промисловості, склодувну виробництво потребували нового матеріалі.

Споруда лазень, а також камінів і печей потребує матеріалі з високою теплопровідністю. Мінусом червоної цегли є низька вогнестійкість. Цей же недолік має силікатна і керамічна цегла. Вогнетривку цеглу, що володіє стійкістю до вогню, став знахідкою і знайшов застосування в різноманітних областях. Їм обкладають паливні камери, в яких спалюється вугілля. Кухонні вогнища і димоходи неможливо побудувати без особливо міцного цегли. Лазні, каміни, печі будуються із застосуванням вогнетривкого матеріалу.

Вогнетривку цеглу і його унікальність

Металургію, виготовлення скла, випали будь-яких предметів важко уявити без матеріалу, який утримує температуру близько 1500 градусів. Домни і печі спеціального призначення обкладені цеглою спеціального призначення, при дуже високій температурі (вище тисячі градусів), звичайний червона цегла тріскається і кришиться.

Вогнетривку цеглу унікальний своєю здатністю зберігати тепло. Одним з достоїнств цього будівельного матеріалу є форма і забарвлення. Світло-коричневі та світло – жовті цеглини стануть прикрасою будь-якої будівлі. Ідеально правильна форма, рівні поверхні сприяли впровадженню цегли в багато виробництва.

Великий обсяг цегли 230мм х 114мм х 40мм або 345 мм х 1150мм х 75мм дозволяє створювати поверхню, яка буде рівною і гладкою, з меншими витратами на шви.

Види вогнетривкої цегли

Від хімічного складу, температури випалу залежить марка вогнетривкої цегли:

  • Основний;
  • глиноземний;
  • кварцовий;
  • шамотна.

Основні цеглини виготовляються з використанням вапнякових матеріалів, до складу яких входять магнезіальні суміші. Вони незамінні в металургії.

Для стінок печей, які стикаються з вогнем і розплавленим металом, використовують кварцовий цегла. Він є ідеальним матеріалом для побудови склепінь камінів і інших відбивних печей. Кварцовий цегла відрізняється відсутністю порожнин і однорідною структурою. Своїми унікальними якостями вогнетривку цеглу зобов’язаний з’єднанню пісковика, кварцу, пройшовши процес цементування. Мінусом в застосуванні цього будматеріалу є непереносимість лужного, вапняного зіткнення.

Глиноземний цегла своєю назвою пояснює своє походження. Цегла виготовляється з великим вмістом глини, здатної витримати коливання температурних режимів. Даний вид стійкий до впливу лужних середовищ, вапна. Широке поширення глиноземний або шамотна цегла отримав завдяки простоті виготовлення. Глиноземний цегла має температурне обмеження до 1350 градусів.

Особливості технології виготовлення шамоту

Шамотна цегла виготовляється з каоліну – глини, стійкої до вогню. У процесі випалу глина втрачає пластичність, з неї видаляються всі водяні складові, і шляхом спікання досягається вогнетривкість. Стійкість до вогню вогнетривку цеглу набуває при додаванні обпаленої вогнетривкої глини – шамоту, а також добавок порошків коксу, графіту і зерен кварцу.

Суміш порошку – шамоту зі спеціальною глиною у вигляді брикетів обпалюється в печах з високими температурами. Дуже важливо витримати технологію випалу. Перетримати цегла покриється склоподібної плівкою, і стане не придатним для кладки камінів і печей, його можна використовувати, як фундаментну основу.

Залежно від технологій шамотна цегла випускається декількох видів:

  • цирконовий;
  • корундовий;
  • високоглиноземної.

Як перевірити якість шамотного цегли

Шамотна цегла несе високу вогнетривку навантаження, так як використовується при високих температурах. Будь-які відхилення від вимог якості можуть привести до трагічних наслідків. Хороший спеціаліст швидко визначить бракований матеріал.

Якісний цегла має свої унікальні властивості:

при простукуванні виникає звук на зразок дзвону металу;
неякісний цегла не звучить, постукування віддається тільки глухим звуком;
якщо вдарити по цеглині ​​молотком, то високоякісний розвалиться на великі частини, а неякісний – на дрібні камінчики;
якісну цеглу стійок до вбирання вологи.

Кладку вогнетривкої цегли виконує тільки фахівець

Вогнетривкі цеглини кладуться з дотриманням ретельної притирання, при цьому з’єднувальні шви повинні бути мінімальними по ширині. Це досягається з’єднанням суміші вогнетривкої глини з вогнетривкою цеглою у вигляді порошку.

Компанія «Оkvalent» пропонує будівельні матеріали та вогнетривку цеглу в повному асортименті. Ціна одного цегли має діапазон – 4,15-22,05 грн / штуку. Це залежить від розміру і марки цегли. Доставка товару здійснюється бортовими машинами по всій Україні.