Все про цеглу, керамоблок

Цегла як будівельний матеріал, марка і призначення.

Цегла повсюдно використовується для зведення різного роду конструкцій. Матеріал для влаштування кладок проводиться з різного виду сировини, а тому буває декількох видів. Щоб споживач міг зрозуміти який тиск може витримати той чи інший тип цегли, прийнято їх маркувати.

Умовне позначення М кг / см² показують навантаження, яку здатний витримати матеріал і деформування (розтягування, стиснення, вигин). Марка міцності стандартизується ГОСТ. Тобто кожен будівельний матеріал проходить ряд випробувань, за якими присуджується марка.

Переваги цегли:


  1. Висока механічна міцність цегли від М-75 до М-350;
  2. Тривалий термін експлуатації від 50 до 100 років;
  3. Екологічність матеріалу;
  4. Велика стійкість до зовнішніх кліматичних впливів;
  5. Легкість монтажу конструкцій;
  6. Точність геометричних параметрів (особливо це стосується клінкерної цегли);
  7. Помірна ціна.


види цегли

Типи цегли і їх марка міцності:

Залежно від складу і технологічних характеристик цегла ділиться на два основних типи:


  1. Кераміка (виготовляється з тугоплавкої пластичної глини огнеупора і проходить через випал при 1000 градусів) температура;
  2. Силікат (проводиться з напівсухого вібропресування з піску (90%) і вапна (10%)).

У той же час силікатна цегла має характерний білий колір, і, щоб урізноманітнити його колірне сполучення, виробник часто додає хімічні барвники до складу.
Силікатна і керамічна цегла мають однаковий стандарт якості міцності. Тому розглянемо кожен з них більш детально.

Цегла М-75

Цегла м- 75

Даний вид цегли відрізняється низькою ціною, але і відносно невисокою міцністю. Володіє високими технічними якостями, в тому числі, універсальністю. Повнотіла цегла марки М-75 використовується для спорудження цоколів, зовнішніх стін, фундаментів огорож і перегородок.

Цегла М-75 володіє хорошим зчепленням, що дозволяє будувати збірно-монолітні будинки. Даний вид будматеріалу стійкий до постійних різких змін температур, не боїться рясних опадів.

Цегла М-100

Цегла м- 100

М-100 називають полуторним, він затребуваний при зведенні несучих і зовнішніх стін. Даний матеріал не використовується для облицювання, так як на ринку представлені більш кращі варіанти. Цегла М-100 не руйнується з часом, стійкий до різного роду навантажень.

Цегла М-125
Цегла М- 125

Це керамічна цегла, який використовується для будівництва перегородок, стовпів, несучих стін і низьких будівель. Цегла М-125 може використовуватися тільки для зведення будівель, що не перевищують трьох поверхів. Даний будівельний матеріал має слабку теплопровідність, а тому його не рекомендується використовувати в умовах півночі.

Цегла М-150

Цегла М- 150

Повнотіла цегла М-150 має цілу низку позитивних властивостей, головне з яких – міцність. Крім цього, штучний камінь характеризується відмінною теплопровідністю, тривалим експлуатаційним ресурсом і холодостійкістю.

Цегла М-150 застосовується для спорудження фундаменту, будівництва несучих конструкцій і облицювання будівель. Його використання дозволяє дещо скоротити споживання цементного розчину.

Цегла М-175

Цегла М- 175

Серед позитивних характеристик цегли М-175 варто відзначити: морозостійкість (витримає до 100 циклів заморожування-розморожування), зносостійкість, доступність, міцність (застосовується для будівництва 9-поверхового будинку), екологічність.

Цегла М-175 підійде для зведення будь-яких неопалюваних споруд, камінів, мангалів, несучих стін, перегородок і багато чого іншого.

Цегла М-250

Цегла М- 250

Цегла марки М-250 затребуваний при зведенні несучих конструкцій, цоколів, підвалів будівель. Даний будівельний матеріал відрізняється підвищеною міцністю, а тому використовується в обробних роботах. Цегла М-250 складається з природних компонентів, на відміну від природного каменю чи бетону, а тому є екологічним.

Серед інших особливостей цегли варто відзначити вогнетривкість, звукоізоляцію, теплоізоляцію, відсутність пустот. Побудовані з цегли М-250 стіни згодом облицьовуються і фарбуються. Проводиться будівельний матеріал з глини, який потім методом сухого пресування отримує звичну форму. Цегла М-250 може бути одинарним, подвійним і полуторним.

Цегла М-300

Цегла М- 300

Даний штучний камінь використовується для закладки міцної основи багатоповерхових будівель. Цегла М-300 істотно надійніше марок М-100 і М-125, здатний витримати понад навантаження відповідно до ГОСТу (300 кг на 1 см2 цегли).

Цегла М-300 також застосовується для зведення несучих стін і поверхів будівель нижче рівня землі, які потребують підвищеної зміцнення. Будівельний матеріал відмінно справляється з впливом підвищених температур, а тому може використовуватися для спорудження камінів і печей.