Все про газобетон / пінобетон

Тонкошаровий розчин економічний і екологічний (Газоблок)

Вибираючи газобетон в якості матеріалу для стін нашого будинку, ми можемо не усвідомлювати, що це ще не все. Тип використовуваного розчину також важливий. Ви можете вибирати між традиційними або тонкошаровими розчинами. Дізнайтеся, як розчин впливає на параметри стіни.

Тонкошаровий розчин економічний і екологічний

Газобетон є екологічно чистим матеріалом. Він виготовлений з широко доступного в природі сировини, і при його виробництві в атмосферу не виділяються шкідливі речовини. Тонкошаровий розчин також відповідає екологічним тенденціям. Масонство з його використанням вимагає набагато менше води, ніж традиційні розчини. А оскільки зварений шов дуже тонкий, одного пакета вистачає набагато довше. Нам також не потрібно орендувати бетономішалку для замішування розчину, тому що суміш можна приготувати за допомогою звичайного міксера. Тому ми економимо воду, електрику, матеріали, час і, звичайно, гроші.

Більше тепла в будинку

Кожен інвестор хотів би зробити свій будинок затишним і теплим. Ви знайомитеся з безліччю параметрів окремих матеріалів для будівництва і вибираєте той, який на його думку є найкращим. Виявляється, теплі кам’яні блоки – це тільки півсправи. Сюрпризом може бути той факт, що будівельний розчин також грає дуже важливу роль в остаточних теплових параметрах стіни.

Розчин кладки – це матеріал, який проводить тепло в чотири рази легше, ніж пористий бетонний блок. Отже, чим менше розчину в стіні, тим краще її теплоізоляція. Втрати теплоізоляції в результаті використання тонкошарового з’єднання товщиною 1 мм в одношарової стіни з пористих бетонних блоків товщиною 36,5 см складають приблизно 4%. У той час як в стінах, виготовлених з тих же блоків, але з’єднаних звичайним розчином товщиною 12 мм, втрати в теплоізоляції досягають більше 25%.

Тонкошаровий розчин підвищує міцність стін

Друге цікавість може полягати в тому, що стіна з тонкого будівельного розчину має більшу несучу здатність, ніж стіна, виготовлена ​​з того ж матеріалу, але з використанням традиційного будівельного розчину. Це тому, що міномет є найслабшим місцем в стіні. Обмежуючи його товщину до необхідного мінімуму, ми отримуємо сильніший бар’єр. Ці властивості були задокументовані, і їх підтвердження можна знайти в європейському стандарті PN-EN 1996-3 Єврокод 6 частина 3.

Це варто знати:


Тонкошаровий розчин – найнижча вартість будівництва

Вартість виготовлення 1 м 2 стіни складається з декількох елементів, серед яких дуже важлива вартість, пов’язана з кількістю і ціною за штуку розчину. При виготовленні стіни з газобетонних блоків товщиною 24,0 см нам необхідно розрахувати витрати приблизно 2,4 кг тонкого розчину і приблизно 1,5 літра води на кожен м 2 стіни. Це дає вартість такого рішення на рівні близько 2,0 зл / м 2.

Використовуючи традиційний розчин з тієї ж товщиною стінки, ми споживаємо близько 24 дм 3 (близько 7,5 літрів води і 42 кг сухої суміші для традиційних розчинів). Це означає близько 15 злотих / м 2 . Звичайно, ви можете зробити традиційний розчин прямо на будівельному майданчику, але, незважаючи на все це, вартість буде більш ніж в 2 рази вище, ніж у тонкошарового розчину – близько 4,3 зл / м 2 . Крім того, в цю вартість ми не включили необхідність підготовки майданчика на будівельному майданчику для зберігання піску, цементу, вапна і витрат на воду та електрику. На великих будівельних майданчиках ви також можете розглянути замовлення на будівельні розчини «бетонних і розчинних заводів». Але і це рішення для традиційних розчинів нічого очікувати більш економічним, оскільки його вартість становить близько 5,6 зл / м 2 – майже в 3 рази більше, ніж використання тонкошарових розчинів.


Як побудувати на тонкій ступці?


Перший шар блоків повинен бути побудований на традиційному цементно-вапняному розчині. Це зроблено, щоб отримати ідеально вирівняну і рівну поверхню для наступних шарів стіни. Цьому фрагменту роботи слід приділити велику увагу, тому що практично неможливо згодом внести виправлення з тонкого розчину. Якщо ми застосуємо до першого шару, подальша кладка пройде надзвичайно швидко, тому що газобетонні блоки характеризуються високою точністю. Наступні шари стіни просто вирівнюють спеціальним вирівнює шпателем, а потім чистять щіткою.

Після цих операцій ви можете почати укладання тонкошарового розчину . Зубчастий шпатель використовується для відповідності ширині стіни. Це дозволяє швидко отримати рівномірний розподіл розчину певної товщини (1 – 3 мм), що значно прискорює роботу. Тільки пам’ятайте, що не потрібно розмазувати розчин на відстань більше 3 метрів, тому що у нас може не вистачити часу покласти все блоки на нього до того, як він висохне.

Газобетонні блоки найчастіше оснащені шпунтової системою, яка дозволяє пропускати вертикальні шви між елементами. Це необхідно, тільки якщо зустрічаються гладкі поверхні блоків. Наприклад, в кутах або коли відрізаний блок. Якщо ми виявимо зиму під час зведення стін, ми можемо продовжити роботу. Розчини доступні на ринку для кладки при температурах, періодично знижуються до -6 ° C.