Все про тротуарну плитку / бруківки

Технологія укладання тротуарної плитки

В СРСР тротуарну плитку стали виробляти масово з 1970-х років. Якість і зручність експлуатації такого матеріалу залишали бажати кращого. Величезні розміри плиток не дозволяли швидко закінчувати роботи по укладання полотна, а через кілька років, вона тріскалася і руйнувалася.

З настанням XXI століття з’явилися технології, що дозволяють значно зменшити розміри тротуарної плитки, а її якість підняти на новий рівень. Тепер, купити тротуарну плитку в Києві можна не побоюючись незадовільної якості. Всі види даного матеріалу не раз піддавалися випробуванням і успішно пройшли їх.

Як правильно викладати?  1. Планування ділянки. Для того, щоб по закінченню робіт вийшло приємна для ока доріжка або паркувальне місце, необхідно все ретельно спланувати і продумати схему укладання.

  2. Вибір матеріалу. Якщо Ви вибрали для покриття тротуарну плитку, то необхідно правильно підібрати її вид і дизайн. На вибір впливають такі чинники: бажаний колір, дизайн і форма, щільність грунту.

  3. Розмітка. Для зручності і точності роботи необхідно за допомогою кілочків і мотузки розмітити контур майбутньої доріжки або паркування.

  4. Підготовка робочої поверхні. Слід видалити верхній шар грунту разом з камінням і корінням дерев. Далі засипаємо шар щебеню і просіяного піску. Для того, щоб шари не перемішалися можна скористатися геотекстилем.

  5. Укладання. Поверх піску укладається тротуарна плитка. Весь процес супроводжується постукуванням гумового молотка. Зазори між плитками слід засипати піском і полити водою.


Види тротуарної плитки

Цементно-піщана

Виготовляється з цементу, гравію і води. Може мати різноманітні розміри і форму. Навіть через час не блідне, колір залишається первозданно яскравим. Чи не піддається знебарвлення під дією ультрафіолетового випромінювання. Затребувана при укладанні міських тротуарів, витримують щоденні пішохідні навантаження.


Клінкерна

Безперечною перевагою є протиковзка поверхню, що гарантує безпеку. Шерехате полотно позбавить від небезпеки посковзнутися. Має благородну природну колірну гамму. Для виготовлення використовується метод високотемпературного випалу в печах, в якості сировини застосовується глина.


Гранітна

Даний вид бруківки отримують методом спікання крихти натурального каменю. Конкурентною перевагою гранітних примірників є стійкість до впливу агресивних речовин. Шляхетний граніт виглядає естетично. Запобігає підйом грунтових вод і не вигорає на сонці.


Крім стандартних різновидів існують вельми оригінальні: мармурова, що світиться, гумова, полімерно-піщана.

Купити тротуарну плитку в Києві можна на нашому офіційному сайті www.www.okvalent.com.ua