Все про цеглу, керамоблок

Що таке марка цегли (міцність) і які вони бувають?

Марка цегли – показник міцності штучного каменю. На основі маркування можна судити про інших якостях продукції, в тому числі про здатність переносити навантаження і характеристики морозостійкості. Існує цегла з різними марками, приклад: i> цегла М100, М125, М150, М175 , М200, М250, М300, М350 і М75. Числове значення вказує на навантаження, яку здатний витримувати будівельний матеріал без погіршення характеристик і цілісності. Навантаження вказується на 1 кв. см. штучного каменю. Марка цегли визначається на основі випробувань на міцність.

На будівельному ринку цегла має дуже високу цінність і популярність, незважаючи на те, що постійно з’являються нові матеріали. Штучний камінь не втрачає своєї актуальності з роками і до сих пір застосовується повсюдно. Унікальні і при цьому універсальні якості продукції дозволяють його поставити в окрему категорію серед усіх будівельних матеріалів.

види цегли

Переваги цегли: h2>

 • високі показники міцності; li>
 • термін експлуатації становить 50-100 і більше років; li>
 • екологічність; li>
 • стійкість до зовнішнього впливу; li>
 • простота використання; li>
 • доступність. Li>
  Ul>
  З урахуванням використовуваного у виготовленні сировини і застосовуваної технології розрізняють певні види продукції. Два основних види – керамічний і силікатний. Весь цегла піддається загальній класифікації стандарту міцності. Будматеріал прийнято розрізняти по маркам. Найменшими показниками міцності характеризується продукція М-75, максимальними – М-300 і М-350. Цифра вказує, яке навантаження здатний переносити матеріал без руйнування.

  Для визначення марки проводяться випробування на стиск і вигин. Процедура визначення якості проводиться на всі вироблені партії товару.

  Види цегли і марка міцності: h2>
  М-75. Матеріал здатний витримувати навантаження 7,5 Мпа. Застосовується в будівництві житлових конструкцій в один і два поверхи. Користується популярністю в створенні будівель сільськогосподарського призначення – гаражі, літні кухні, сараї, різні прибудови та ін. Ціна продукції нижче інших марок, але за багатьма показником вона поступається іншим різновидам.

  Цегла м- 75

  М-100. Міцність такого матеріалу дорівнює 10 МПа. Завдяки доступній ціні і хорошим технічним властивостям має широку область використання. На його основі зводять будинки і котеджі до трьох поверхів. Продукція має дещо кращі характеристики, ніж М75. Серед переваг – доступна вартість, хороші показники надійності, легко ріжеться.

  Цегла М100
  М-125. Міцність на стиск будматеріалу дещо більше, ніж має цегла М-100. I> Область використання – малоповерхове будівництво, облицювання вуличних конструкцій, фасадів до двох поверхів.

  Цегла М- 125

  М-150. Основна область використання – створення зовнішніх, несучих стін всередині будівель. Підходить для різних об’єктів до 6 поверхів – житлових, навчальних, громадських закладів та інших. Широко застосовується в створенні зборів. Особовий будматеріал даної марки може використовуватися для декорації віконних, дверних конструкцій, арок і склепінь. Серед привабливих властивостей оздоблювального матеріалу – високі показники морозостійкості.

  Цегла М- 150

  М-175. Затребуваний вид в зведенні промислових об’єктів. Також застосовується в житловому будівництві і для створення елементів підземних об’єктів за умови гарної гідроізоляції і без контакту з підземними водами.

  Цегла М- 175

  М-200. Матеріал даного виду можна вважати універсальним. Добре підходить для зведення будівель різного призначення до дев’яти поверхів, оздоблення фасадів конструкцій різної поверховості, а також організації присадибних ділянок. Серед незаперечних переваг – вогнетривкість до 1000 градусів, тому підходить для створення і обробки печей, камінів. Завдяки відмінним показникам морозостійкості, надійності і мінімального водопоглинанню підходить для окремих елементів метрополітену і підземних об’єктів.

  Цегла М- 200

  М-250. Це один з найбільш популярних видів. Продукція має велику область використання – створення будівель до десяти поверхів, облицювання та декорування. Застосовується в архітектурних конструкціях, для парканів, підходить для ландшафтного дизайну комерційних, торгових і розважальних закладів. На відміну від продукції з менш високими характеристиками володіє більш високою вартістю.

  Цегла М- 250
  М-300. Застосовується в висотному будівництві, використовується для посилення об’єктів, а також для підвалів, підземних конструкцій і для облицювання. У виробництві використовуються спеціальні тугосплавкіе різновиди глини. Випал проводиться при 1200 градусах. Для підвищення міцності в створенні матеріалу використовують спеціальні добавки. Це найменша марка клінкерної виду цегли.

  Цегла М- 300

  М-350. Вважається найвищою і надійної маркою. Зустрічається тільки у клінкерної цегли, який призначений для декорування, оздоблення фасадів, колон, склепінь. Серед сильних сторін – відмінна міцність, надійність, щільність, мінімальний показник водопоглинання. Будматеріал здатний витримувати до 150 циклів заморожування і розморожування. Володіє великою довговічністю.

  Цегла М- 300

  Найпопулярніша марка М100 і М150, М75, М125, М150, М175, М200, М250, М300, М350 i> – менш затребувані види. М-100 найчастіше використовується при будівництві котеджів в кілька поверхів і невеликих будинків. Даний вид будівництва вважається одним з найбільш розвиненим.

  Марка міцності визначає надійність, довговічність і характеристики конструкції, для якої використовується будматеріал. Показник визначається на основі пройдених випробувань.

  Також розрізняють повнотіла і пустотіла цегла. У повнотілій відсутні порожнечі, тому він вважається більш міцним. Пустотіла – полегшений матеріал, який володіє хорошими показниками звукоізоляції.

  В якості висновку h2>
  Кожна марка цегли має свою область використання, сильні і слабкі сторони. Не можна сказати, який вид краще, а який гірше. Кожен вид штучного каменю володіє своїми індивідуальними властивостями і характеристиками, що й обумовлює область його використання. Різноманіття продукції на ринку дозволяє звести будь-який об’єкт і зробити його унікальним і не схожим на інші. Правильний вибір цегли попередить передчасне руйнування конструкції.