Все про газобетон / пінобетон

Що таке газобетон і якими властивостями володіє.

Газобетон Білорусь купити

Газобетон (автоклавний комірчастий бетон) – це міцний мінерально-кам’яний штучний матеріал, що не вимагає значного догляду. Основними компонентами цього матеріалу є кварцовий пісок, вапно, цемент і 0,13% алюмінієвої пудри.

Він виготовляється в промислових умовах за допомогою автоклавів, в яких підтримується певний тиск і температура. При змішуванні всіх компонентів з газообразователем – алюмінієвою пудрою – відбувається виділення водню. Процес виробництва газобетону вимагає точного дотримання технології.

Будинки з пористого бетону, газобетону можна навіть залишати без обробки. Розраховано, що вони здатні простояти в такому вигляді більше 80 років. Однак з естетичних міркувань їх все ж доцільно покрити штукатуркою, пофарбувати або облицьовувати цеглою. В останньому випадку рекомендується залишати повітряний зазор між облицюванням і стіною, щоб забезпечити вентиляцію простору між ними. Будівництво будинків з пористого бетону автоклавного твердіння (газобетону) сучасно, екологічно і економічно.

Газобетон як матеріал володіє наступними властивостями:

  • Міцний, але легкий.
  • Не горить, не гниє і не боїться вологи.
  • Теплоудержуючою (працює як акумулятор тепла).
  • Екологічно чистий (не містить шкідливих для здоров’я речовин).
  • Утримує сприятливий мікроклімат в приміщеннях (дихаючий матеріал).

Застосовуючи конструкції з газобетону, ви забезпечуєте своєму будинку і іншим будівлям цілий ряд істотних переваг перед традиційними будівельними матеріалами:

Простоту в монтажі, яка досягається високою розмірної геометричній точністю блоків (+ – 1 мм) і можливість кладки на клей (спеціальна суха суміш упакована в мішках і готується шляхом додавання води).
Відсутність містків холоду (товщина шва кладки до 3 мм і відповідно виключення промерзання)
Зменшення трудомісткості і витрати матеріалів на кладці (1м3 – 25 кг клею або 1м3 – 250 кг бетонного розчину) і штукатурних роботах (за рахунок точної геометрії блоків).
Архітектурну виразність завдяки легкості обробки (легко пиляється, ріжеться і фрезерується).
Екологічна чистота – коефіцієнт екологічності: пористий бетон – 2,0.

Пожежна безпека:

Вогнетривкий матеріал (вироби відповідають всім вимогам класів опору вогню).
Економію на 20% – 30% коштів на опалення приміщень завдяки високим теплоізоляційним властивостям.
При використанні в зовнішніх стінових конструкціях блоків питомою вагою 600 кг / м3 і товщиною 300мм за діючими нормами і СниП не потрібно застосування додаткової теплоізоляції.
Хороші звукоізоляційні характеристики, вологостійкість і морозостійкість.

В результаті підвищення цін на енергоносії зросла вартість будівельних виробів і вартість опалення житлових будинків. Відбулася «девальвація» технічних показників традиційних видів стінових виробів, вони стали невигідні для зведення одношарових зовнішніх стін. Експлуатовані з таких виробів будинки стали збитковими, тому що матеріал зовнішніх стін в них виконує одночасно конструкційні та теплозахисні функції. А, як відомо, цегла і легкий бетон – не найкраща теплоізоляція.

Виходом із ситуації є перехід на нові конструкції зовнішніх стін із застосуванням матеріалів з підвищеними теплоізоляційними показниками. До таких матеріалів відноситься газобетон автоклавного твердіння, можливості якого в даний період використовуються ще недостатньо.

Ніздрюватий бетон є ефективним будівельним матеріалом з пористою структурою. Пористість матеріалу можна змінювати в досить широкому діапазоні – від 48-50 до 90-95%. Зі збільшенням обсягу пір відповідно змінюються технічні характеристики бетону – знижується щільність, міцність, теплопровідність (табл.1). А так як пористість матеріалу можна регулювати технологічними прийомами, то це створює можливість на базі одного виробництва отримувати вироби різного функціонального призначення. Наприклад, при пористості бетону на рівні 50-60% його щільність становить 900-1200 кг / м3, міцність 5-15 МПа. Це конструкційний матеріал, який може застосовуватися в навантажуються елементах малоповерхових будівель. У вигляді дрібноштучних або великорозмірних виробів він може замінити цегла, бетон, природний камінь. При рівноцінних міцності показниках маса конструкцій з ніздрюватого бетону буде в 1,5-2 рази нижче.

За показниками міцності і теплопровідності газобетон щільністю 400-800 кг / м3 відноситься до конструкційно-теплоізоляційних матеріалів і має широкі можливості застосування в огороджувальних елементах будівель різної поверховості та призначення. Вироби з такого бетону за експлуатаційними показниками відповідають дереву (природний еталон), але при цьому мають такі переваги, як негорючість і біостійкість.

Поєднання в пористого бетону щільністю 500-600 кг / м3 досить високих міцності і теплоізоляційних показників робить його практично незамінним матеріалом для будівництва садибних будинків висотою до трьох поверхів. У таких будинках вся надземна частина може бути повністю виконана з газобетонних виробів.

Ніздрюватий бетон пористістю більше 85% є хорошим теплоізоляційним матеріалом, який поєднує в собі твердість, негорючість, біостійкість. При щільності 200-300 кг / м3 теплопровідність бетону становить 0,06-0,08 Вт / (м · К). що відповідає класу легких теплоізоляційних матеріалів. Вироби з пористого бетону можуть використовуватися для утеплення стін, горищ, дахів, підлоги, а також теплотехнічного обладнання.

Низька щільність газобетону дозволяє виготовляти з нього широку номенклатуру дрібноштучних і великорозмірних виробів. Штучні вироби включають стінові блоки, блоки (плити) для перегородок та підлоги, термоблоки, декоративні плитки.