Все про цеглу, керамоблок

Шамотна цегла, вогнетривкий матеріал, який використовується в камінах, кіз, печах, грилях

Ви можете знайти цеглини і шамотні плитки всередині камінів, окремо розташованих печей і грилів. Завдяки їм процеси згоряння відбуваються з високою ефективністю, печі довговічні, і генерується тепло також може повільно випромінюватися навколо.

Шамот є керамічний матеріал, утворений шляхом спалювання глини або вогнетривких сланців і подрібнення отриманого продукту. Для виробництва шамоту використовують мінеральну сировину, що містить велику кількість хімічних сполук з високою температурою плавлення, наприклад оксид алюмінію, діоксид кремнію і т. Д Цегла і плитки шамоту отримують після змішування маси шамоту з пластичної вогнетривкої глиною. Потім елементи формуються, висушуються і спікається при високій температурі.

Шамотна цегла і плитка: властивості

Цегла шамоту в якості огнеупора призначені для збереження міцності при екстремально високих температурах. Матеріали шамоту мають вогнестійкість 1500-1750 o C. Важливо, що шамот стійкий до швидких змін температури (теплові удари, які можуть виникнути всередині камери згоряння ). Також важливим є стійкість до механічних, хімічних і фрикційним навантаженням всередині вогнища, наприклад, від ударів дерев’яних колод в каміні.

Шамот має низьку теплопровідність . Є хорошим ізолятором і акумулятором тепла . Повільно нагрівається, а потім повільно випромінює накопичене тепло. Завдяки цьому камін або піч з камерою з облицюванням шамотом після того, як вогонь згас, залишається теплим протягом тривалого часу. Ця особливість також важлива в хлібних печах, які працюють за принципом нагрівання, а потім дуже повільного теплового випромінювання.

Шамотна цегла і плитка: асортимент

Вироби Шамот випускаються у вигляді цегли, так званих прямих ліній, клинів і плиток. Залежно від розміру і форми вони мають різне призначення. Цегла шамоту зазвичай мають розміри 23 х 11,4 х 6,4 см. Шамотная плитка тонше і має розміри 23 х 11,4 х 3 , 2 см. Вони використовуються для будівництва камінів, кухонь, пекарень, печей Zdunski, грилів і т. д Клин Chamotte призначені для будівництва овальних сховищ, наприклад, хлібних печей. Їх основні розміри такі ж, як у цегли, а товщина в найширшій точці 7,2 см, в самій вузькій 5,6 см.

Цегла шамот, так званий прямий, найчастіше має розміри 23 х 11,4 х 6,4 см.

Плита має розміри 23 х 11,4 х 3,2 см.

Клин мають розміри, адаптовані до розміру цегли, щоб стіна була рівною.

Вироби шамоту зазвичай мають натуральний бежевий колір . З естетичних міркувань цеглини і плитки також виробляються в інших кольорах, наприклад, сірому, червоному, коричневому, чорному . Вогонь виглядає краще на тлі вогнища в більш темному кольорі. У багатьох виробників ви можете замовити камінну топку з вогнищем обраного кольору. Патрони з чорної камерою згоряння особливо популярні.

Шамотна цегла і плитка як накопичувальний вкладиш в каміні

Для того, щоб досягти печі нагрітої високу ефективність і велику площу, ви повинні помістити компоненти камери згоряння шамоту, який накопичує тепло добре, а потім поступово називає номер. Він також діє як ізолятор, тому що якби не було цього, корпус каміна, особливо сталевий, був би занадто гарячим для жителів, і його можна було б швидко зруйнувати.

Це треба знати: вогнестійкість

Вогнетривкі матеріали відчувають при якій температурі вони будуть розм’якшуватися / плавитися. Існує звичайна і під навантаженням вогнестійкість . Останній завжди є нижчою за звичайну вогнестійкості. Вогнетривкість визначається шляхом аналізу температури, при якій розм’якшення конуса буде тестовий матеріал. Індикатор тестується одночасно зі стандартним пирометрическим конусом. Під час випробування вогнестійкості конусів під навантаженням піддаються не тільки до високої температури, але і тиску 0,2 МПа.

Шамотна цегла як будівельний блок для хлібопічки

Хлібопіч працює за принципом накопичення тепла. Хліб випікається в тій же камері, в якій раніше горів вогонь. Камера згоряння виготовлена ​​з шамотної цегли. Залежно від мети його стіни повинні мати правильну товщину. Вам потрібна відповідна маса матеріалу, яка буде накопичувати тепло, а потім повільно віддавати його. Матриця шамоту повинна бути навіть кілька сотень кілограмів. По-перше, дерево горить, щоб нагріти шамот. Коли маса накопичення досягає потрібної температури, на їх місце ставиться порожнеча світиться дерева і попелу, і буханки хліба. Нагріте шамот буде повільно випускати тепло – до тих пір, поки хліб не спечеться.


Шамотна цегла і плитка: складальні розчини

Для установки вогнетривких елементів футеровки в каміні використовується розчин шамоту, що представляє собою суміш шамоту, необробленої глини, цементу і рідкого скла. Останні два компоненти є сполучними елементами розчину. Такі розчини використовуються там, де температура не досягає висоти 1000 o C. У печах, осередках, де температура буде понад 1000 o C, можна використовувати шамотні розчини без цементу і рідкого скла , оскільки елементи будуть з’єднуватися шляхом спікання шамотного розчину в дуже висока температура