Все про цеглу, керамоблок

Секрети правильної цегляної кладки

Кладка кирпича

Кладка червоної (рядової) цегли.

Будівництво включає в себе знання в проектуванні, в розрахунках, в монтажі, а ще обов’язково повинно мати досвід і професіоналізм, щоб в кінцевому результаті не отримати стіни з тріщинами, нерівностями і не надійну будову.

У даній статті ми розбираємо терміни про цеглу та його види, щоб розуміти, про що йде мова, які є види кладок цегли, щоб вибрати для себе саму правильну, а також які допоміжні інструменти і матеріали нам знадобляться для правильної і якісної кладки цегли.

Терміни.

 • Кладка цегли – будова, яке складається з каменю (цегли) з використанням будівельних сумішей і укладено в конкретному порядку.
 • Ложок – бічна (середня) частина цегли.
 • Тичок – найменша частина у цегли.
 • Пастель – найбільша сторона в цеглі.

Види цегли.

Для того, щоб був успіх в будівництві потрібно не тільки визначитися з проектом, але і правильно вибрати цеглу.

Давайте розберемо основні види – звичайної, рядової або будівельної цегли:

Повнотіла – має високі показники по міцності в зв’язку з тим, що у нього найменшу кількість дірок і пір. Даний вид стійкий до морозу і має хороші показники по міцності.

Її використовують в кладці цегли: колон; несучих будівель; фундаменту і споруд на яких можлива навантаження, а також для печі, каміна і т.п.

Пустотіла – порожнечі є основним показником даної цегли. Завдяки їм можливо звукопоглинання, утримання тепла, а також баланс вологи і температури.

Її використовують в кладці цегли: висотних споруд (орієнтовно після п’ятого поверху, так як це допомагає знизити тяжкість споруди на фундамент); легших стін; перегородок усередині побудов і т.п.

Секрет для правильного вибору цегли:

При виборі цегли вам потрібно буде проявити підвищену пильність, так як це безпосередньо буде пов’язана з якістю і надійністю будови після кладки цегли.

 • Зробіть легкий удар по цеглині, і ви почуєте дзвін властивий цеглі;
 • Розгляньте при денному освітленні колір, він повинен бути червоно-коричневим (не повинен мати жовтуватих або відтінків охри);
 • Оглянути на наявність відколів або тріщин, допустима норма не більше 13%.

Суміш (розчин) для кладки цегли.

Суміш з цементу і піску використовують при кладці цегли. Купити можна готову або зробити самим. Розглянемо варіант два, так як він більш економний, але потрібно трохи більше зусиль.

Важливі аспекти при створенні суміші для кладки цегли:

 • Марка суміші може бути більше, але не може бути менше ніж марка цегли;
 • Використовуйте спец. техніку, таку як бетономішалку або дриль плюс насадка (міксер);
 • Обов’язково потрібно просіяти пісок і позбутися від непотрібних предметів: листя, трава, гілки тощо.
 • Розмір піску не є критичним фактором. Можна використовувати як великий, так і дрібний пісок.

Для гарної кладки цегли нам потрібно розчин зробити в правильному співвідношенні цемент-пісок і правильної марки.

Таблиця співвідношення:

Цемент (марка) Частина піску (на 1 частину цементу ( Готовий розчин (марка)
М 300 2,5 М 100
3 М 75
М 400 3 М 100
4 М 75
М 500 3 М 125
4 М 100
5 М 75

& Nbsp;

ВАЖЛИВО !!

Готову суміш потрібно відпрацювати приблизно за годину, потім вона почне втрачати свої властивості. Консистенція суміші не повинна сипатися, але і не повинна бути схожа на рідину.

Види цегляної кладки.

Існує досить багато видів кладки цегли, але для всіх них є правило: «перев’язка» і шви вертикальні не повинні співпасти з рядом знаходяться рядами.

Основні види кладки цегли:

У чверть цегли – кладку можна застосовувати в будівництві стіни, призначення якої несуча, так в даній кладці цегла ставлять на бік і виходить, що його глибина (6,5 см) є глибиною стіни. Можна використовувати для перегородок.

В пів цегли – глибиною стіни служить ширина цегли (12,5 – 13 см). Дану кладку цегли також використовують для побудови перегородки, можна будувати будинок, що не більше одноповерхової будівлі і з легким дахом, тому що в даній кладці цегла укладають плазом.

В одну цеглину даний тип можна використовувати для побудови двоповерхових будинків, дачних будівель і несучої стіни в них. Товщі стін буде відповідати довжині цегли (25 см)

У півтори цегли – це ширина плюс довжина цегли і між ними шар суміші. Така кладка цегли дає товщину стін (38 – 40 см) для професійних будівель і вже повинні бути точні підрахунки і проекти.

Важливо враховувати розмір або товщину швів, і вони не повинні бути менше 10 мм. Для більш точного розподілу розчину бажано використовувати спеціалізований профіль з метала 10х10 мм.

Інструмент для кладки цегли.

Приблизний список інструментів:

 • Ємність для замісу розчину і бетономішалка;
 • Рівень для будівництва;
 • Кельми;
 • Лопата для замісу розчину;
 • Відра;
 • Планка (метал або дерево) для перевірки рівності стіни;
 • Шнурок;
 • Виски.

Схожі повідомлення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.