Все про цеглу, керамоблок

Різниться кілька типів облицювальної цегли

облицовки фасада здания

У світі виробництво лицьової цегли постійно збільшується. Наприклад, на Заході на таку цеглу припадає 80% виробництва. В Україні лицьову цеглу займає не більше 30% загального обсягу випуску цегли.
Можливо вам буде інетерсно:

Лицьову цеглу

Розроблено для кладки зовнішніх і внутрішніх стін з високими вимогами до поверхні стіни. Використання такого цегли, що отримав назву фасадний, дозволяє застосовувати його всередині приміщень без подальшої обробки стін. Оригінальна архітектурно-художня обробка фасадів будівель здійснюється за рахунок використання широкого асортименту фасонних виробів, різної кольорової гами цегли, офактуривания лицьовій поверхні. Використовуючи таку цеглу, можна створити рельєфну обробку фасадів шляхом взаємного зміщення виробів для пристрою виступів, западин, карнизів, склепінь та інших малих архітектурних елементів, характерних для національної архітектури України.

Різниться кілька типів облицювальної цегли:

  • глазурований – зі склоподібним кольоровим шаром, що надає матеріалу характерний блиск;
  • ангобірованія – з декоративним шаром з спеціально підібраного глиняного складу
  • двошаровий – з нанесеним на сирець рівномірно обпаленій шару кольорової глини.

Керамічна лицьова цегла володіє високими механічними характеристиками. Важливий показник – морозостійкість цегли, яка вимірюється в циклах (для нашої країни вона повинна бути не менше 15-20 циклів).

Лицьову цеглу слід купувати тієї ж марки (або близькою), що і будівельний, маючи на увазі, що вся стіна повинна бути однакової міцності.

Колористика цегли зазвичай складається з трьох базових кольорів – жовтого, червоного і коричневого. Покупець в своєму виборі в основному орієнтований на них. Але якщо споживачеві потрібен якийсь особливий відтінок, для виробників це зазвичай не є проблемою. Наприклад, кілька сезонів поспіль замовники віддають перевагу персиковому. Управляти кольором досить складно, так як це залежить від безлічі факторів. В першу чергу, звичайно, від сорту глини, марки цементу, а також технологічних параметрів, наприклад, кількості води, використовуваної для приготування вихідної маси. В Україні високі вимоги до кольору: цеглу, призначені для однієї будівлі, повинні бути однотонними і не відрізняться один від одного (хоча, наприклад, у американців стіни будинків з лицьової цегли можуть неабияк “рябіти”).

Зовнішній вигляд декоративного цегли своєю красою вимагає зримого підкреслення ідеально рівних граней. Для цього застосовується внутрішня розшивання і ефект контрасту між особою цегли і швом.

Відштовхуючись від загального колірного фону стіни, рекомендуються такі поєднання:

  • жовтий облицювальну цеглу бажано класти на червоному, коричневому або чорному розчині;
  • червона облицювальна цегла краще виглядає на білому або чорному розчині;
  • коричневий облицювальну цеглу прекрасно поєднується з білим і червоним розчином;
  • сірий облицювальну цеглу рекомендується класти на білому розчині.