Все про цеглу, керамоблок

Повнотіла цегла: розміри, властивості і застосування.

Повнотіла цегла – найстаріший будівельний матеріал, вироблений людиною. Незважаючи на появу великої кількості нових кладок матеріалів, цегла все ще необхідний для будівництва будинку.

Повнотіла цегла – це керамічний матеріал з пористим задирок. Виготовляється з суміші глини, яка повинна бути правильно подрібнена і перемішана з водою і заповнювачем до однорідної маси. Після формування цеглини сушаться, а потім обпікаються при температурі 800-1000oC. Червона цегла міцно укорінився в нашій традиції. Але може мати і інші відтінки. Залежно від від відкладення глини, температури випалу і подачі кисню, цегла може бути світліше або темніше, майже бордовим або темно-коричневим.

Повнотіла цегла має форму кубоід з усіх плоских сторін. Невеликі цегельні заводи часто виробляють цеглу з порожниною з широкої сторони, в яку укладають розчин.

Опорні і навісні стіни, перегородки, димоходи, колони, кладка і наповнювачі виконані з цільної цегли. Він охоче використовується для будівництва камінів, садових грилів і інших елементів малої архітектури.

Повнотіла цегла виробляється на великих керамічних заводах і невеликих місцевих цегельних заводах. Їх можна купити в супермаркетах, на невеликих складах, прямо на цегельному заводі або навіть в інтернеті-магазині будматеріалів Okvalen.com.ua

Повнотіла цегла: розміри

В Україні традиційно виробляють повнотіла цегла розмірами 25 x 12 x 6,5 см. Для будівництва стіни площею 1 м2 потрібно 52-54 штуки, в залежності від товщини стику, яка може становити 1-1,5 см. На нашому ринку є багато цегли від німецьких виробників, які використовують розміри 24 x 11,5 x 7,1 см. Для кладки 1 м2 потрібно 51 штука. Повністю ручний цегла, особливо імпортний, може мати різні розміри залежно від країни походження.

Повнотіла цегла: властивості

Цегла, як і будь-який інший кладки матеріал, повинні відповідати стандартним вимогам і класифікуватися відповідним чином. Масивний цегла позначений символом P. Традиційно вироблені цеглини вважаються нормальними і мають символ Z. Цегла випускаються в двох категоріях. Сорти HD підходять для незахищених стін, сорти LD можуть використовуватися тільки для захищених стін, тобто оштукатурених або облицьованих. Масивний цегла має вологовбиранням 5-22%. Звичайні цеглини мають вологовбиранням 15-20%. Клінкер набагато менше (до 6%). Рівень поглинання визначає морозостійкість розчину матеріалу. Якщо незахищена штукатуркою стіна восени насититься водою, то взимку вона піддається процесам заморожування і відтавання, які надають руйнівну дію на кераміку. У документах на кладочні (декларація експлуатаційних характеристик) вказується, скільки таких циклів вони витримують.

Весь цегла є негорючим матеріалом. Він реагує на пожежу 1-го класу. Він характеризується високою міцністю на стиск. Навантажувальні стіни можна зводити з елементів не менше 7,5 класу міцності, а цеглу набагато міцніше. Можна сміливо зводити стіни від підвалу до даху. На ринку можна знайти повнотіла цегла регулярних класів 5, 7.5, 10, 15 і 20 МПа. Найбільшою популярністю користуються цеглини класів 10, 15 і 20, які відрізняються за ціною і вазі. Середня вага цегли становить 3 кг. Найсильніша навіть 4 кг.

Повнотіла цегла: застосування

Повнотіла цегла з готовністю використовується для зведення занавесного – фасадного – шару в тришарові стіни. Оскільки вони мають високий коефіцієнт теплопровідності, їх використовують для виготовлення внутрішніх стін. Вони можуть бути як несучими стінами, так і перегородками. Багато інвесторів як і раніше вважають за краще димоходи, традиційно побудовані з цільної цегли.