Все про газобетон / пінобетон

Кладка газобетонних стін. 15 порад людям, які будують будинок з газобетону

Кладка газобетонних стін дуже проста, і ви можете розібратися з цим самостійно. Прочитайте 15 практичних порад про те, як правильно будувати газобетонні стіни і які рішення полегшать вашу роботу.

1. Виберіть правильний розчин

Щоб повною мірою скористатися дуже хорошими теплоізоляційними властивостями газобетону, найкраще стіни тонким швом . Завдяки цьому стіна створить практично моноліт і не буде піддаватися великим тепловим втратам через стики. Для цього вам необхідно отримати спеціальний розчин для тонких швів. Виробники чітко вказують призначення своєї продукції, тому проблем з правильним вибором не виникне. 2. Розглянемо одношарові стіни

Газобетон може бути виготовлений з одношаровими стінами, які відповідають все більш суворим вимогам до теплоізоляції. Можливо, варто розглянути таку технологію і заощадити час при укладанні ізоляційного шару. Примітка: для одношарових стін абсолютно необхідно застосовувати кладку з тонкими швами.

3. Обладнайте себе корисними інструментами

Вам не потрібно багато дорогих інструментів для кладки з пористого бетону. Елементи можуть бути вирізані навіть за допомогою простої ручної пилки. Крім того, ми можемо використовувати шліфувальний шпатель і просту кисть для очищення поверхні блоку. Спеціальний шпатель для тонких швів буде дуже зручним для користувачів. Ми витратимо на нього кілька десятків злотих, а натомість зможемо миттєво нанести розчин ідеальної товщини. За аналогічну ціну ми також отримаємо керівництво, завдяки якому ми будемо ідеально різати блоки під прямим кутом. Завдяки цьому вам не доведеться заповнювати будь-які порожнини, піддаючи вас впливу тепла, що виходить з розчину.

& Nbsp;
Пила, тонкий шпатель і ріжучий інструмент є необхідністю для будь-якого, хто будує будинок з газобетону4. Не робіть вертикальних стиків

Якщо газобетонні блоки оснащені системою шпунтов і шпунтів, то немає необхідності створювати вертикальні шви. Це заощадить багато часу і грошей на ступці. Однак вертикальний зварений шов повинен виконуватися, коли елементи стикаються один з одним гладкими стінками, наприклад, в кутку або після різання.

5. Стіни льоху з пористого бетону? Це можливо

Існує думка, що газобетон недостатньо міцний для цегляної кладки підвальних стін. Однак виявляється, що є також продукти з підвищеною міцністю, які успішно витримують вагу всієї конструкції будинку. Газобетонні блоки, призначені для кладки стін підвалів, як правило, вимагають вертикальних стиків і позбавлені шпунтової системи. Як і для будь-якого матеріалу, важливо забезпечити правильну установку горизонтального і вертикального ізоляції від вологи або води. З іншого боку, пористий бетон не повинен використовуватися для фундаментних стін в будинках без фундаменту через блокування блоків грунтом з обох сторін.

6. Кладка газобетонних стін: акуратно зробіть перший шар стіни

Перший шар газобетонних блоків слід зводити на традиційному цементно-вапняному розчині. & Gt; На цьому етапі ми повинні забезпечити ідеальне вирівнювання і вирівнювання поверхні для наступних шарів стіни. & Gt; Слід пам’ятати, що невеликі нерівності будуть поглиблюватися з кожним наступним шаром, а тонкий зварений шов практично не дозволяє вносити виправлення. На щастя, газобетон можна легко відшліфувати і в кінцевому підсумку призвести до гладкої поверхні, але це марна трата часу. Якщо ми правильно застосувати до першого шару, подальша робота піде швидко, як укладання блоків.

7. Переконайтеся, що пористі бетонні блоки правильно закріплені

При будівництві будь-якої стіни, а не тільки ніздрюватого бетону, пам’ятайте, що вертикальні шви в наступних шарах не перекриваються . Вони повинні пройти не менше 10 см. Однак відрізані фрагменти, розміщені на кінцях стін, не повинні бути коротше 15 см.

8. Вивести розетки за кути

Шнурівка також повинна зберігатися в кутах. Якщо ми витягнемо ручку назовні, її потрібно буде відшліфувати. Ось чому краще направляти блоки з розетками . У кутах ми не забуваємо робити вертикальний шов, коли об’єднуємо блоки з гладкими поверхнями. Перед штукатуркою необхідно заповнити видимі канавки розчином. Так само, як монтажні кронштейни, якими оснащені деякі блоки.

9. Помістіть арматуру в віконну зону

Область під вікном надзвичайно вразлива для розтріскування. Тому в останньому горизонтальному з’єднанні арматура повинна бути прокладена і виведена не менше ніж на 0,5 м з кожного боку за віконним отвором. & Gt; Для цієї мети можуть використовуватися спеціальні сітки, пропоновані виробниками, або два стержня діаметром 8 мм.

10. Використовуйте перемички з пористого бетону замість залізобетону

Газобетон – це не просто блоки. Пропозиція виробників також включає готові перемички . Ми повинні пам’ятати, що при виготовленні залізобетонної перемички ми повинні забезпечити її повну ізоляцію. В іншому випадку тут буде створено теплової міст. Більш того, така перемичка повинна бути посилена, облицьована, залита бетоном і дочекатися обв’язки. Перемичка з газобетону просто укладається над прорізом, і ми можемо продовжити роботу.

11. Використовуйте U-образний газобетон для виготовлення вінків і колон.


U-образні газобетонні блоки можна використовувати в якості опалубки при виготовленні вінків і колон. Ми заощадимо час при складанні опалубки і, крім того, отримаємо теплоізоляцію із залізобетонних елементів, які зазвичай є тепловими мостами.

12. Зверніть увагу на внутрішню акустику

Для газобетонних перегородок не варто використовувати елементи тієї ж щільності, що і для зовнішніх стін. Всередині будинку акустична ізоляція стає більш важливою, ніж теплоізоляція, тому виправдано використовувати блоки з більш високою щільністю, що приведе до кращого поглинання звуку з сусідніх приміщень.

13. Газобетон також може бути використаний в якості оздоблювального елементу

Якщо у нас залишилося кілька блоків після будівництва, у нас може виникнути спокуса зробити, наприклад, книжкову шафу або душовою піддон або вкладення для ванни. Простота обробки дозволяє отримувати будь-які форми, тільки наша уява обмежує нас.

14. Захистіть стіну з газобетону від зими

Якщо зима знаходить нас, і нам не вдається покрити наші стіни стелею або дахом, добре покрити газобетон фольгою зверху . Хоча газобетон має декларації морозостійкості, не варто піддавати його сильних повеней протягом всієї зими. Тим більше, що в Польщі протягом року проходить навіть 100 проходів через 0 o C. Стільки циклів заморожування і відтавання є реальною проблемою для будь-якого матеріалу. Однак нам не потрібно боятися вологи, яка потрапить на газобетон через бічні поверхні (наприклад, під час дощу). Така невелика кількість води не принесе ніякої шкоди.

15. Мокрий газобетон влітку водою

У спекотні дні перед укладанням розчину варто змочити газобетонні блоки водою , щоб газобетон не витягав з нього воду занадто швидко. Щоб розчин мав правильну консистенцію, схопився і набрав чинності, йому потрібна певна кількість води. Так що, якщо він піде в блок, замість того, щоб встановлювати його, розчин просто висохне.