Все про цеглу, керамоблок

Керамічна цегла виробляють шляхом сушіння, формування і випалення

Фундамент будівлі – це його основа, саме на нього передається навантаження від вищестоящої споруди. Якість фундаменту, як і решти будівлі, визначається двома складовими: якістю використовуваних будматеріалів і дотриманням технологій і норм будівництва. У заміському будівництві серед кам’яних матеріалів переважає цеглу керамічну . Це дуже хороший матеріал, його якість і надійність перевірені часом. Зупинимося докладніше на показниках якості керамічної цегли , а попутно розглянемо різновиди цегли як такого.

Як відомо, існує два різновиди цегли: силікатна (зазвичай білий, але з можливістю додавання барвників для зміни початкового кольору) і червона цегла керамічна. До складу першого входять повітряне вапно, кварцовий пісок і добавки, які проходять т.зв. автоклавную обробку: у спеціальній формувальної печі обробляються водяною парою, нагрітим до температури 170 – 200 градусів Цельсія при тиску 8 – 12 атм. У вихідну суміш можуть бути додані пігменти, що створюють забарвлення цегли. Силікатна цегла хоч і має високу міцність і іншими якостями, проте, у нього нижче термо- і водостійкість, тому для кладки фундаменту він не годиться, тому що його сира середовище призводить до поступового руйнування силікатної цегли. Для зведення несучих стін, перегородок і т.п. він цілком годиться, а ось для обкладання внутрішньої частини печей і димарів вже немає.

Керамічна цегла виробляють шляхом сушіння, формування і випалення в печі дрібнозернистої глини, яка складається з суміші легкоплавких і тугоплавких мінералів. Поступово, у міру зростання температури (950 – 1050 градусів Цельсія), легкоплавкі мінерали розплавляються (утворюючи стеклофазой), частково розчиняючи тугоплавкі, які пізніше також починають плавитися, утворюючи кристалічну фазу. Частка стеклофази і кристалічної фази залежить від початкового співвідношення тугоплавких і легкоплавких мінералів в глині, але стеклофази має бути не більше 8-10%, інакше це призведе до зменшення міцності цегли і зростанню його морозостійкості. Виробництво керамічної цегли жорстко контролюється, щоб отриманий матеріал мав оптимальними характеристиками.

У будівництві фундаментів використовується повнотіла керамічна цегла . Його якість розглянемо в контексті характеристик.

Головна характеристика цегли керамічної – міцність на стиск, вимірюється в кг / см2 і характеризує питомий тиск, що витримується цеглою до моменту свого руйнування. У назвах марок М75, М100, М150, М300 число якраз і вказує значення міцності на стиск, яке вибирається в залежності від планованого навантаження.

Морозостійкість визначається кількістю температурних циклів «заморожування / відтавання», що витримуються цегляним блоком в воді більше доби без небезпечного погіршення своїх якостей. Вказується як F15, де число позначає кількість циклів. Більшою мірою актуально для облицювальної керамічної цегли. У Росії найчастіше використовують марки F35 і F50.

Вологопоглинання має бути на низькому рівні, не більше 14%, але і не менше 8% для повнотілої цегли і 6% – для пустотілого. Клінкерна цегла має ще нижчий показник – 3%. У морозну зиму високе вологопоглинання призводить до утворення мікротріщин в матеріалі, що загрожує зниженням міцності конструкції.

У цеглі не повинно бути вапняних і кам’яних включень грубозернистими фракціями, які збільшують коефіцієнт вологопоглинання, а значить, прискорюють руйнування матеріалу в зимовий період.

При виготовленні цегляного блоку важливо стежити за його розмірами. Одинарний цегла, найпопулярніший на ринку, має розміри 250х120х65 мм, потовщений – 250х120х88, одинарний модульний – 288х138х63 мм, модульний потовщений – 288х138х88. Полуторний цегла має розміри 250х120х103 мм, подвійний – 250х120х138 мм. Відхилення як в меншу, так і в більшу боку від стандарту допускаються не більше ніж на 5 мм по довжині, 4 мм по ширині і 3 мм по товщині. Для облицювальної цегли вимоги жорсткіше, але в цілому на виробництві допускається випуск цегли того розміру, який вкаже замовник.

Маса будь-якого різновиду висушеного керамічної цегли не повинна перевищувати 4,3 кг на блок ..

Існують також і інші критерії, яким повинен задовольняти якісну цеглу. Тепер зупинимося на характеристиках якості цегли, які може перевірити підготовлений покупець.

Зовнішній вигляд цегли особливо важливий, якщо ви збираєтеся облицьовувати будинок. Для закладки фундаменту зовнішній вигляд цегли не грає великої ролі, проте на деяких моментах варто зупинитися. Цегла не повинен містити великих глибоких тріщин, великих сколів і плям, які можна розгледіти при денному світлі. Це свідчення порушення процесу виробництва і транспортування матеріалу. При ударі пальцем лунає дзвінкий звук – свідоцтво дотриманий технології випалу цегли, навпаки, недопалену цегла має світлий, близький до жовтого колір і видає глухий звук при ударі. Недопалена цегла має більш низьким показником морозостійкості і великим влагопоглощенієм. Перепалений цегла має підпалини чорного кольору, всохлі форму, через що щільність цегли стає вище, а його теплозахисні властивості знижуються. Якісний матеріал має червоно-коричневий колір. За формою цегла повинен бути правильним параллелепипедом з невеликими похибками по трьом вимірам, поверхня рівна (для облицювальної цегли). Це відбивається на якості і точності укладання блоків.

Це далеко не повний перелік того, що треба знати про цеглу при будівництві будинку. Але зазначені відомості допоможуть відсіяти велику частину відвертого браку і вибрати якісний матеріал, такий якісний матеріал як керамічна цегла, купити можна на www.okvalent.com.ua