Все про бетон, ЗБВ, цемент, Все про цеглу, керамоблок

Фундамент – яка цегла найкраще для нього?

Какой кирпич лучше для фундамента

Однією з основних якостей для фундаменту є стійкість перед вологою. Саме основа будинку найчастіше піддається поганим погодним умовам. У цій статті хотіли б розібрати, який матеріал буде оптимальним для фундаменту і що потрібно враховувати під час підбору матеріалу.

Цегляний фундамент та його особливості.

Під дачні будинки найчастіше використовують саме цеглу для створення фундаменту. Це можна пояснити тим, що для створення його не вимагає спеціалізована техніка, а викласти можна самостійно.

Важливо пам’ятати, що зводити фундамент слід на нерухомому та сухому ґрунті. Але разом з тим уникнути опадів і біля ґрунтових вод не вийде, тому потрібно враховувати ряд таких нюансів:

  • В силу того, що цегла має пористу структуру, вона чудово вбирає в себе вологу. А зливи, періоди танення снігу та будь-яка інша волога – руйнує камінь. При створенні фундаменту потрібно потурбуватися про посилення гідроізоляції, облаштувати дренаж та організувати захист від вологи.
  • На цегляну кладку шириною 30 см тиск не повинен перевищувати 14 т/м².
  • Цегляний фундамент він і міцний, і тендітний одночасно, коріння дерев, чагарники або інші рослини так само можуть завдати чималої шкоди на основу будинку. Обов’язково перед початком створення фундаменту обов’язково потрібно викорчувати всі рослини.
  • Не можна зводити фундамент із цегли в місцях, де дуже близько до поверхні знаходяться грунтові води і там, де постою відбуваються повені.
  • Підстава з цегли укладати набагато легше, але витратна за часом. За часом це набагато довше, ніж просто зробити бетонну заливку.

Цегляна основа має достатню кількість позитивних якостей незважаючи на свої особливості:

  • У порівнянні з бетонною основою, основа з цегли дає швидшу усадку, а це дозволяє швидше виявляти дефекти будови.
  • Основа з каменю прослужить вам близько 50 років, а якщо дотримуватися правильної технології кладки, то і більше.
  • Ремонт фундаменту можна робити без ризику руйнування будинку.
  • При заливанні фундаменту бетоном потрібна додатково спеціалізована техніка, а для створення основи з каменю тільки хороший муляр.
  • При гарній гідроізоляції запобігається гниття, а утворенню плісняви заважає гарний повітрообмін.

Підбираємо матеріал для фундаменту.

Коли розібралися з вимогами до створення основи, потрібно розглянути особливості матеріалів та підібрати найкращий. Є чотири основні види каменю, які рекомендується використовувати у створенні основи: будівельна рядова цегла, клінкерна, кислототривка і силікатна.

Будівельна рядова цегла.

Віддавайте перевагу повнотілі цегли вона набагато міцніше ніж матеріал з порожнечами, ремонт потрібен буде набагато рідше, а ще піддається вологому середовищу набагато менше. Але також необхідно встановити додаткову гідроізоляцію як зовні, так і всередині. Ціна цегли не велика, укладання її досить проста, а виробництво швидке.

Какой кирпич лучше для фундаментаКлінкерна цегла.

Найчастіше його використовують для облицювання. Приємний зовнішній вигляд цоколя забезпечує клінкерну цеглу. При створенні його, в момент обпалу, клінкер стає максимально не сприйнятливим до вологи, а повз декоративну властивість це ще й додатковий шар гідроізоляції. Ціна клінкерної цегли хоч і висока, але за те такий матеріал відрізняється міцністю та тривалим терміном служби.

Кислотоупорний камінь

Матеріал міцний і витримує високий тиск, а це означає, що його можна використовувати для створення багатоповерхових будинків. Також одна з відмінностей такого матеріалу – висока стійкість до вологи, а це означає, що додаткова гідроізоляція не потрібна. Цегла відрізняється високою вартістю, але вона має позитивні характеристики.

Какой кирпич лучше для фундаментаСилікатна цегла.

Міцний і добре стійкий до морозів. Стійок перед вологою та практичний. Для фундаменту такого каменю потрібен базовий гідроізоляційний шар. Витримує великі навантаження, а значить можна використовувати в будові різноповерхових будинків.

Схожі повідомлення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *