Все про тротуарну плитку / бруківки

До вибору тротуарної плитки варто підійти належним чином?

Найбільш важливий аспект у благоустрої території. Тротуарна плитка виконує не тільки декоративні функції але і є необхідною для ходьби або проїзду конструкцією. Основним критерієм при виборі тротуарної плитки є звичайно дизайн тротуарної плитки її колір і розміри. Вибирати тротуарної плитки слід з виду дорожнього покриття, від техніки укладання, від розташування дренажної системи водовідведення.
Основні види товщини тротуарної плитки бувають від 4 сантиметрів до 12. Саме тому при виборі плитки або бруківки для благоустрою слід дотримуватися особливості плитки або покриття і правила:


  • Тротуарна плитка товщиною 4 см призначена для пішохідних доріг або проїзду велосипедів. Норма інтенсивності такої тротуарної плитки складає до 1000 пішоходів в день.

  • Тротуарна плитка товщиною 6 см підходить для проїзду легкового автомобіля, її можна класти перед заїздом в гараж або автостоянки. Норма інтенсивності такої тротуарної плитки складає рух транспорту з масою не більше 3,5 тонн.

  • Тротуарна плитка товщиною від 8 сантиметрів до 10 сантиметрів підходить для руху невеликого вантажного транспорту масою більше 3,5 тонн. Або для інтенсивного руху легкового транспорту такі як дороги, зони парковок вантажного транспорту або автобусні зупинки. Для мощення такий тротуарної плитки використовується плитка з “Фалко” (вид плитки має зубчасті криволінійні профілі збоку) Такий вид тротуарної плитки має краще зчеплення між собою, що зменшує навантаження автомобілів.

  • Тротуарна плитка товщиною 12 сантиметрів служить для інтенсивного проїзду великогабаритного транспорту. Наприклад для зон аеропортів, портів і промислових стоянок.


Після того як ви визначили потрібну вам товщину тротуарної плитки, з огляду на зону покриття і то як вона буде експлуатуватися надалі, ви можете перейти до вибору кольору розміру форми і іншим декоративним властивостям тротуарної плитки або бруківки.
Але все ж при виборі тротуарної плитки варто звернутися до фахівця, ми ознайомили вас лише з основними правилами при виборі тротуарної плитки, більш детально вам зможе допомогти спеціалізований в цьому плані людина. Так що якщо ви не правильно підберете висоту і ширину тротуарної плитки і навантаження на неї буде більше ніж вона зможе витримати, плитка може пошкодиться, якщо відбувається перевищення навантаження, то виробник не несе за це відповідальності.

Схожі повідомлення