Все про цеглу, керамоблок

Чим рядовий цегла відрізняється від облицювального?

<

Загальні відмінності рядову цеглу від облицювального:

Для того щоб дізнатися відмінності рядового цегли від облицювального слід дізнатися що з себе представляє кожен з них. З давніх-давен цегла це найпоширеніший і універсальний вид будівельного матеріалу. Першу цеглину з’явився в 10 столітті, в основному його використовували для реконструкції дерев’яних будівель, найперше цегляна будівля була побудована в Києві в 1037 році це була Десятинна церква. Тоді цегла була каменем у вигляді бруска, звичний нам цегла почали виробляти вже в 1450 році.

Поговоримо про пересічного цеглі:

Рядова цегла буває різних розмірів одинарний подвійний і полуторний, служить для зведення будівель абсолютно будь-якого типу. Купити рядову цеглу можна декількох видів: клінкерна, керамічний, силікатний, бетонний, вогнетривкий.
Клінкерна цегла це керамічна цегла має високу міцність, гарну теплопровідність і високу морозостійкість. Володіє високою зносостійкістю і багатою палітрою кольорів. В основному клінкерну цеглу варто купити для виконання фасаду будівлі, але також його можна використовувати для декоративної внутрішньої обробки або ж для укладання тротуару, завдяки його міцності.
Керамічна цегла це звичний нам червоний, універсальний рядову цеглу.
Силікатна цегла це цегла білого кольору володіє ідеальною формою широко використовується в будівництві житлових висотних будинків.
Бетонний цегла це найміцніший з усіх пересічних цегли, не сприйнятливий до будь-яких кліматичних умов.
Вогнетривка цегла це стійкий до перепадів температур цегла, проводиться при випалюванні в печах при температурі понад 1000 градусів. Найчастіше використовується для будівництва димових труб, камінів і печей.
За своєю конструкцією буває повнотіла і пустотіла.
Найважливіша характеристика рядового цегли це його міцність, яка вказана в назві маркою м і числом в залежності від міцності.


 • Рядовий цегла має стійкість до перепадів температур, морозостійкість позначається маркою F з цифрою в залежності від розміру морозостійкості.

 • Має гарну теплопровідність, величина якої залежить від щільності цегли.

 • Низьке вологопоглинання , ще одна перевага рядового цегли.


Рядовий цегла часто використовують для будівництва конструкції будівлі, для кладки димоходів підвалів, колодязних труб і цокольних приміщень. Купити рядову цеглу можна за досить низькою ціною, так як він є основним будівельним елементом, а його виробництво не вимагає витрат і склад його простий.

Лицьова цегла:

Така цегла служить для зміцнення будівлі, для захисту від дощу снігу та інших кліматичних умов. Але важливою його складовою є надання красивого зовнішнього вигляду конструкції, так як він має правильну геометричну форму. Залежно від складу може бути різних видів, таких як клінкерна, керамічний, гіперпрессованний , силікатна.


 • Клінкерна облицювальна цегла досить щільний вид облицювального матеріалу, володіє низький водопоглинанням, за рахунок которго має хорошу морозостійкість. Володіє як великий палітрою кольорів, так і різноманітністю форм.

 • Керамічна облицювальна цегла буває порожнистим і повнотілою, проводиться з певного сорту глини. Слід врахувати перед покупкою, що він не витримує великого навантаження на опорні точки.

 • Гіперпрессованний облицювальну цеглу проводиться методом автоклава не застосовуючи технологію випалу, завдяки чому має світлі відтінки кольорів, даний вид цегли має погану вогнетривку здатність , однак має підвищену морозостійкість.
 • Силікатна облицювальна цегла завдяки дешевизні складу і виготовлення ціна на таку цеглу не висока, однак така цегла має не дуже привабливий вигляд і мізерний вибір кольорів, даний вид облицювання не дуже поширений.


Технічні відмінності


 • Найголовніша відмінність це те що рядовий цегла використовують для чорнового будівництва, а облицювальний для додання гарного зовнішнього вигляду.

 • Рядовий цегла як правило має один червоний колір, в той час як облицювальний багатий на колірну палітру.

 • Форма рядового цегли завжди однакова, бувають тільки різні розміри залежно від щільності, а облицювальна цегла має величезний вибір форм і розмірів.

 • Рядовий цегла має шорстку поверхню, а облицювальна цегла гладкий.

 • Рядова цегла володіє великим водопоглинанням ніж облицювальний через відмінності щільності і сировини при виготовленні.

 • Ціна у рядового цегли набагато нижче ніж у облицювального.

 • Лицьова цегла слід купувати з запасом, так як колір в іншої партії може відрізнятися, а при кладці рядового цегли в подальшому використовують як правило штукатурку, що приховує зовнішній вигляд цегли.