Все про цеглу, керамоблок

Чи потрібно фундамент обкладати цеглою?

При зведенні фундаменту, у багатьох виникає питання чи потрібно фундамент обкладати цеглою. Облицьовувати цеглою можна абсолютно різні типи фундаменту, такі як стрічковий, пальовий і стовпчастий. Важливо знати що від виду фундаменту залежить спосіб його облицювання. Давайте розглянемо всі способи облицювання фундаменту.

Облицювання пальового фундаменту

Фундамент палі через свою конструкції не має підстави для його облицювання. Саме тому слід застосовувати цегла який не вимагає додаткової обробки, так як облицювальну цеглу служить підставою і не повинен мати додаткового навантаження.
Слід врахувати, що верхня частина фундаменту палі може виступати не тільки на невелику відстань, але і на велику яке може бути через залізобетонних ростверк або балок, найчастіше такий фундамент застосовують при зведенні дерев’яних будинків.
При будівництві пальового фундаменту найчастіше присутні цокольні стінки, мають невеликий виступ від фундаменту, і несуть в собі тільки декоративну функцію так як простір під пальових фундаментом неможливо використовувати для підвалу або цоколя. У цьому випадку використовують так званий фальш-цоколь, це коли використовують сайдингові панелі з мають вигляд облицювальної цегли.
У разі якщо зовнішня частина фундаменту має велику висоту, слід звести цокольні стіни. При цьому використовуючи цегла який виконує не тільки декоративну роль але і зміцнює конструкцію. При облицювання пальового фундаменту не слід спочатку укладати цеглу, а потім облицювальний, можна зробити кладу відразу з облицювальної цегли.
Цокольні стіни, які є тільки декоративними укладаються з половини цегли. Можна використовувати саман покладений на ребро що забезпечить не тільки гарний зовнішній вигляд але і створить хорошу вентиляцію. Для створення у цокольній стіни більш кращого зовнішнього вигляду використовують або клінкерна цегла – або гіперпрессованний цегла різних відтінків.
Для того щоб зробити цокольний поверх, необхідно робити стіну шириною не менше півтора цегли. Кладка такої стіни може бути дорогою і трудомісткою, проте це дасть користь і гарний зовнішній вигляд. В такому цокольному поверсі можна облаштувати приміщення для зберігання припасів на зиму або гараж.

Облаштування основи під стіну цоколя

Щоб побудувати цоколь із цегли, попередньо необхідно зробити мелкозаглубленний стрічковий фундамент складається з монолітного бетону, так як на цей фундамент будуть спиратися несучі стіни. Цоколь і його розташування залежить від розташування і конструкції фундаменту. Слід врахувати, що фундамент в якому передбачений облицювальну цеглу повинен бути міцним і витримувати навантаження кладок, а його ширина повинна бути такою ж як і біля стін разом з облицюванням.
Для кладки в півтора цегли товщина стіни буде 38 сантиметрів, для стіни з такої товщини необхідно звести фундамент не менше 40 сантиметрів завширшки, а висота вимірюється від висоти кладки.
При використанні цоколя висотою до півметра, висота фундаменту повинна складати не менше 20 сантиметрів, слід виконати кілька етапів:


  • Вирити траншею глибина якої повинна складати 20 см по всьому периметру, далі в траншеї необхідно засипати піщану подушку і утрамбувати її. Далі створіть дощечную опалубку висота якої повинна складати 30 сантиметрів, далі на дно кладеться руберойд внахлест для стінок, це потрібно для того щоб волога не потрапляла в піщану подушку.

  • Необхідно попередньо купити або виготовити самостійно бетон для заливки з маркою М не менше 200.

  • Приготувати розчин в співвідношенні 1 \ 4 цемент 2 \ 4 пісок 3 \ 4 дрібнофракційний щебінь з розміром фракції 8 міліметрів і менш. Варто врахувати той факт що цемент і пісок не повинні мати в своєму складі вапна і глини. Марка цементу необхідна для розчину М 400. Вода додана в розчин повинна складати 30% від всього розчину.

  • Щоб додати в бетон захист від води і руйнування при зміні пір року під час відтавання і заморожування, в нього потрібно додати Пенетрон або Пенекрит. Це необхідно якщо ви плануєте зводити повноцінний цокольний поверх.

  • Приготований бетонний розчин заливається в опалубку наполовину, далі добре утрамбовується, далі накладіть армовану сітку, зваріть або зв’яжіть дротом, а потім вилийте решту розчину.


Зведення цокольних стін з цегли

Після того як підстава а готове, нужноподождать 28 днів для усадки і для того щоб фундамент став міцнішим, можна починати подальші роботи зі зведення стін. Роботу проводити бажано в літній період і тільки в суху погоду. Спочатку слід застелити фундамент руберойдом, щоб вірно викласти цегла по кутах без розчину з використанням рівня.
Коли отримані потрібні розміри можна приступати до замішування розчину. Розчин змішується в пропорції 1 до 3 цементу на пісок. Цемент повинен бути марки міцності М400, такий же, як і використовувався при заливки фундаменту. Після чого додайте воду до отримання пластичного розчину цементу.
Наступний етап – це забезпечення гарної циркуляції повітря, для цього необхідно зробити продухи внизу кладки. Існують різні способи для цих робіт, слід заздалегідь дізнатися який спосіб підходить саме вам. Якщо вам необхідний цокольний поверх в якості житлового приміщення, необхідно робити колодцевой кладку з використанням утеплювача.

Облицювання стрічкового фундаменту

Якщо звести будинок на підставі стрічкового фундаменту, вся кладка буде грунтуватися саме на фундамент. Для початку розмітьте розташування фундаменту, подивіться як будуть розташовуватися несучі стіни, і тільки потім приступайте до роботи. При кладці такого фундаменту облицювальною цеглою, ширина фундаменту повинна складати не менше 12 сантиметрів так як стандартна ширина цегли становить саме 12 сантиметрів. Будівельні норми допускають виступ кладки з поверхнею фундаменту в 3 сантиметри, це забезпечує зазор для вентиляції. Якщо виступ менше заявлених норм слід долити фундамент до потрібної ширини, при цьому методика заливки залишиться такою ж. При такій заливанні цокольна стінка вже утворюється і її можна відразу укладати декоративним цеглою за допомогою гнучких зв’язків. Жорстку частина з цим слід встановити в уже отримали стіну, а гнучку частину з’єднати розчином між цеглинами. Після закінчення роботи необхідно обробити поверхню гідрофобною просоченням для того щоб цегла не вбирав воду.