Все про цеглу, керамоблок

Будівельний матеріал керамоблок: ПИТАННЯ і ВІДПОВІДІ!

На чому можна заощадити при будівництві будинку з керамоблоков в порівнянні з цеглою?


Економія досягається на матеріалах для утеплення, роботах з утеплення, а також на пристрої фундаментів, так як вага стін з блоків більш ніж в 2 рази менше цегляних, кількості розчину і терміни будівництва.

Керамічні блоки на вигляд дуже тендітні – багато пустот. Чи можна з них зводити несучі стіни будинку?


Порожнеча на міцність не впливає. Більшість керамічних блоків має марку міцності М100, що дозволяє зводити несучі стіни висотою в кілька поверхів.

Як закріпити на стіні з керамоблоков картину або навісні меблі?


Потрібно просвердлити отвір в стіні, встановити дюбель і загвинтити гвинт. Залежно від навантажень застосовують дюбелі різної довжини, а для дуже важких предметів меблів – хімічні анкери.

Де знайти фахівців з кладки стін з керамічних блоків?


З кваліфікованими мулярами, які розуміють суть матеріалу і володіють досвідом, на українському будівельному ринку існує проблема. При виборі бригади замовник повинен обов’язково побачити, як будівельники укладають керамоблоки. І, звичайно, не варто забувати про контроль: постійно, на кожному етапі робіт, з рівнем і лінійкою.

Які штукатурки можна використовувати для стін з керамоблоков?


Для штукатурення стін зовні можна застосовувати цементно-вапняні, вапняні, а також спеціальні штукатурні ( «теплі») суміші з перлітом.

Для внутрішніх поверхонь можна вибирати гіпсові і вапняно-гіпсові штукатурні розчини.

Який асортимент керамоблоков і яка їхня ціна?


Ціна керамічних блоків залежить від місця покупки, так як вартість перевезення виробів досить висока.

Лінійки продуктів різних виробників мають різні асортиментні ряди. Одні пропонують дуже широкий вибір: великі блоки розміром 500 мм, зовсім компактні розміром 80 мм, а також половинчасті або кутові блоки, що відповідають розмірам основної моделі і оснащені спеціальними «кишенями» для розчину.

Інші – чотири-п’ять типів блоків основних розмірів (250, 380, 440, 510 мм). Кілька вітчизняних виробників випускають по дві позиції керамічних блоків.

Чи існують які-небудь тонкощі маркування керамоблоков?


Кожен виробник, випускаючи керамічні блоки на ринок, надає їм не тільки торгову марку, але і цифро-буквені символи. Розібратися в них нескладно.

Наприклад, в маркуванні блоків Porotherm 44 P + W символи P + W вказують на наявність пазогребневого стику, а число 44 – довжину в сантиметрах. Керамоблоки ТМ «Керамкомфорт» мають позначення 440 П + Г, де цифри позначають довжину блоку в міліметрах, а літери П і Г теж вказують на наявність пазогребневих стиків.

Буквосполучення NF позначає «нормальний формат» (від англ. Normal format). Воно зустрічається, коли за основу розрахунку беруть звичайний одинарний керамічна цегла 250 × 120 × 65 мм. Цей розмір прийнято позначати як NF. Подвійний керамічний блок маркують 2NF (або 2,1NF). На ринку присутні 4,5NF, 10,7NF і ін. Іноді виробники в назві вказують тільки торгову марку і довжину блоку, наприклад «Кератерм-38».