Все про цеглу, кераміці

Цегла-її основні види і способи виготовлення

Перші цеглини люди зробили на досить просту технологію, що вимагає багато часу. Вони були скульптор вручну, кожен індивідуально і спалив на кону. Звичайно, з такою примітивною технологією не було питання масового виробництва і різноманітності їх видів. З часом процес став все більш досконалим і з’явилися нові види цегли. Завдяки цьому зараз Цегла є одним з найдоступніших будівельних матеріалів, виробництво яких здавна стало масовим.

В даний час чотири його види користуються попитом в будівництві, а саме цегли:

 • Керамічні
 • Смугах
 • Силікатна
 • Цегла гіперпрессована.

Всі вони виробляються за різними технологіями, і навіть цеглини такого ж роду. Також вони не обов’язково виготовлені з глини, в сучасному світі можливостей стали невимовно більше. Давайте подивимося на все це в трохи більш докладно для кожного з представлених типів.

Керамічні

Почнемо з самого популярного і загального виду цегли, який, як і раніше, виготовлений з обпаленої глини. Варто зауважити, що зараз для його виробництва використовуються дві основні технології, і в кінцевому підсумку вони впливають на характеристики готового виробу. З цієї причини ми візьмемо кожну з них окремо.

Пластикове формування

Завдяки цій технології отримання керамічної цегли, витягнута глина проходить через чотири етапи обробки. Так на першому етапі вона зволожується і змішується. У деяких випадках додаткові добавки додаються до маси, це може бути зола і відходи вугільної промисловості. Питома вага таких добавок може бути не більше третини від загальної маси глини. Готова основа не має великих включень, пластична і містить 20 відсотків вологи.

Потім маса доходить до формування сирої цегли. З глини формуємо довгі стрічки, які обрізають в розмірах по струнах. На цьому етапі можна побачити, що сировина перевищує готову цеглу. Причиною цього є вода, яка все ще присутня в ньому. Згодом вона буде зменшена вдвічі, в кінцевому підсумку втрачає 10-15 відсотка від його обсягу. Це давно відомо і сировина спочатку проводиться з розрахунком майбутньої усадки.

Для видалення вологи з цегли, вона піддається термічної обробці. Перша – це сушка. На цьому етапі вони досягають зниження відсотка вологи в цеглині від 20 до 6-8. Випаровування відбувається поступово при температурі 150 градусів Цельсія. Звичайно, це неможливо зробити відразу, інакше вода буде пошкодити порожню при виході з внутрішніх шарів цегли. Тепло м’яке, температура піднімається тільки на 80 градусів Цельсія на годину. Завдяки цьому вона виходить поступово і досить швидко, що всередині порожнього не утворює пар.

Висушена Цегла відправляється в тунельні печі. Процедура зазвичай відбувається в 950-1000 градусів Цельсія для будівництва і облицювання цегли, при 1200 градусах Цельсія для стрільби заклепники. Різниця обумовлена складом глини, маса для клінкерної цегли включає в себе більше вогнетривких порід.

Природно, в цьому випадку не можна відразу поставити піковий обігрів, Цегла просто сльоза або вона тріщин. Заготовки розміщують в нагрітій духовці в області 100 градусів і піднімають температуру на 100-150 для повнотілого або 200-220 градусів Цельсія на годину за порожнисту цеглу. Температура падіння приблизно в тому ж розмірі, тільки однакові для обох типів на 150 градусів на годину. У процесі обсмажування характерні наступні зміни глини:

 • Випаровування органічних домішок і добавок (200-800 градусів за Цельсієм);
 • Руйнування структури мінералів у глині (500-800 градусів за Цельсієм);
 • Основні структурні зміни (понад 800 градусів за Цельсієм).

А щоб отримати пустотілі цеглини, навіть на етапі створення сировини в ній додають деревної тирси. Така Цегла дає менше навантаження на фундамент і має більш високі теплоізоляційні властивості.

Можливо, вам буде цікаво:

Напівсухе пресування

У разі цієї технології, відмінності починаються майже відразу. Глини витягнуті зволожують набагато менше, тільки до 6-7 відсотка. Тобто, відразу отримуємо матеріал, як Після висихання.

Готову масу подрібнюють на спеціальному обладнанні, майже до борошнистої держави. І вже з неї формують на пресі заготовки майбутньої цегли. Цей процес є більш трудомістким і тривалим. Однак, врешті-решт, після обсмаження отримуємо гладку і цільну цеглу без будь-яких зовнішніх або внутрішніх дефектів. З мінусів вона має тільки більш низьку морозостійкість в порівнянні з отриманим пластичним утворенням.

Смугах

Для цього виду цегли підійде не звичайна глина, а використовується так звана смугах. Вони мають високу пожежобезпечний і жаростійкий, і, найголовніше, може витримати багато опалення/охолодження циклів. Сама глина трохи відрізняється за складом і практично запікається в спеціальних печах. Іноді він не використовується в чистому вигляді, замінивши цеглу або кераміку з бою.

У будь-якому випадку маса подрібнюють, подрібнюються і перемішують до стану однорідного порошкового піску. При цьому додають певну кількість рідких добавок, але дуже обмежені, і утворюють цеглу за допомогою напівсухого пресування. Потім проводиться така ж сушка і обсмажування, але для неї потрібна більш висока температура-1650 градусів Цельсія.

Силікатна

Цей вид цегли відрізняється від попередніх типів, так як він виконаний на іншій основі. Замість глини тут застосовують переважно пісок і мелений несофілаж вапно, де вони розподілені від 9 до 1. Вода використовується як сполучна речовина. Звичайно, в залежності від конкретного типу, є й інші добавки до маси, але основа саме в цьому.

Масу ретельно перемішують і залишають до того, як вапно повністю загасити. Для отримання сирої цегли використовуються преси, які він зробив при тиску 15-20 Megapascal. Для досягнення стійкості від виробу і він відправляється в автоклав. Там він більш запечений, ніж спалений. Для цього слід використовувати тиск 0,9 МПа і температуру 175 градусів Цельсія. Вона займає від 8 до 14 годин.

Після цього Силікатна цегла ще повинна лежати down1 10-15 для остаточного набору міцності і її сатурації. Цей процес природній і не вимагає особливих умов, крім складських приміщень.

Готова Цегла має гладкий і гладкий поверхні, а також правильну геометричну форму. У той же час, будь-які дефекти, як правило, не зустрічаються в таких продуктах. В результаті вона має такі переваги перед керамічним цеглою:

 • Кращий шумоізоляцію;
 • Високий рівень виробництва;
 • Вартість в 2 рази нижче.

Тим не менш, він має ряд недоліків в порівнянні знову з керамічними, які заважають їй стає все більш популярним. Так Силікатна цегла має більше теплопровідності і, отже, низький морозостійкість. І Він важить більше, ніж навіть повнотіла керамічна цегла. Тому його використання для будівництва великих об’єктів досить обмежене, так як це дає велике навантаження на фундамент. Крім того, він вразливий до рівня вологості, що виключає його використання для багатьох цілей (будівництво підвалів, цоколі, кладки фундаменту і т. д.)

Цегла гіперпрессована

Глина не потрібна для виготовлення такого виду цегли. Виготовляється на основі портландцементу, вапняку і різних наповнювачів, які зазвичай є відходами іншої продукції. Тому вони використовують:

 • Оболонки;
 • Доломітові Альпи
 • Мармуровою підлогою
 • Граніту
 • Кварцовий пісок річковий;
 • Травертин.

Природно, як тільки це відходи, вони, як правило, вже досить добре подрібнених. Крім того, суміш додають фарбувальних пігментів, для досягнення бажаного кольору.

Як з силікатною цеглою, горіння як такої не потрібно. Трохи зволозованої маси притискається під тиском 40 Мегаліцензій за технологією гіперпресації. У цьому випадку досягається зчеплення окремих частинок на молекулярному рівні і максимальна міцність виробу.

Отриманий бланк залишилося відпочивати на складі, але при певній температурі. А саме, вона повинна бути на 20 градусів Цельсія. Ця процедура займає 5 днів, а після цегли стає 60-70 відсотка сильніше.

У своїх зовнішніх характеристиках вона близька до силікатної, з гладкими краями, гладкою поверхнею і правильною формою. У той же час вона має більш різноманітну колірну схему і різну текстуру. А також перевершує керамічну і силікатну в багатьох показниках, включаючи міцність, довговічність, стійкість до різних атмосферних впливів. Тому його використання в будівництві дуже поширене, що обумовлено його доступною вартістю.